Gdzie najczęściej dochodzi do zakażenia koronawirusem

Naukowcy sporządzili listę takich miejsc.
Uwaga! Na liście nie ma kościołów.

Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Stanforda i Uniwersytetu w Northwestern na pierwszym miejscu wskazują puby i restauracje, jako potencjalne miejsca, w których najszybciej możemy zarazić się koronawirusem. Dlaczego? Bo w restauracji trudno o odpowiedni dystans pomiędzy klientami a personelem lokalu. Poza tym podczas posiłku musimy zdjąć maseczki.

Kolejnym miejscem, w którym najczęściej się zarażamy, zdaniem ekspertów, jest siłownia. Intensywne ćwiczenia zmuszają nas do szybkiego oddychania, a trudno ćwiczyć w maseczkach, dlatego w pomieszczeniu dochodzi do krążenia aerozolów koronawirusa w powietrzu. Poza tym w siłowniach trudno o zachowanie dystansu.

Na trzecim miejscu amerykańscy eksperci wymieniają hotele. Powodem jest brak możliwości zachowania dystansu w hotelowych restauracjach, na basenach, w siłowniach, w recepcji i w innych miejscach. Naukowcy mają także wątpliwości co do rzetelności dezynfekcji pomieszczeń po poprzednich gościach.

Szkoły i przedszkola. Dzieciom trudno zrozumieć i zaakceptować zasady zachowania bezpiecznego dystansu. Zarażają się nawzajem od siebie, a potem przenoszą wirusa na domowników.

Na liście znajdują się także sklepy. Na przedmiotach wirus może przetrwać nawet do 72 godzin. Stąd tak ważna prośba obsługi sklepów o dokładne dezynfekowanie rąk lub zakładanie jednorazowych rękawiczek.

Kolejnymi miejscami, w których zarażamy się koronawirusem są szpitale i przychodnie lekarskie. Między innymi dlatego w szpitalach zabronione są odwiedziny pacjentów, a większość przychodni lekarskich przeszło na teleporady lekarskie.

 

Niedzielny suchar

Katecheta pyta:
- Jak dzieli się modlitwa różańcowa?
- Na części.
- A części?
- Na kulki.

Kontakt

Pogoda

Pochmurno

-15.78°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 86%
Wtorek -5.84°C / 0.64°C Snieg
Sroda -0.41°C / 3.33°C SP_WEATHER_RAIN_AND_SNOW
Czwartek -1.4°C / 3.19°C Pochmurno
Piatek 2.47°C / 4.91°C Umiarkowany deszcz
Sobota -0.43°C / 2.07°C SP_WEATHER_RAIN_AND_SNOW
Niedziela -1.45°C / 1.68°C Sniezek
Na marginesie

Modlitwa na dziś

Odwiedziło nas
DzisiajDzisiaj257
WczorajWczoraj727
W tym tygodniuW tym tygodniu239
W tym miesiacuW tym miesiacu13698
W sumieW sumie1405226

Parafialna pielgrzymka na północ Polski...
Poświęcenie pojazdów