Udanych ferii

Dzieci i młodzież rozpoczynają ferie. Życzymy im bezpiecznych, ale też pełnych zimowego szaleństwa dwóch tygodni. I... zostawcie na trochę smartfony, internet i portale społecznościowe...

Ferie to słowo pochodzące z języka łacińskiego, które w swoim pierwotnym znaczeniu oznaczało dni odpoczynku poświęcone na obrzędy religijne. Dziś określenie ferii odnosi się głównie do dni wolnych od nauki szkolnej.

Najczęściej feriami określamy zimową przerwę międzysemestralną czyli ferie zimowe, które trwają dwa tygodnie. Terminy ferii zimowych są ogłaszane zwykle z wyprzedzeniem dwóch lat w formie komunikaty Ministra Edukacji Narodowej w sprawie terminów ferii zimowych dla konkretnego roku szkolnego.

Kiedyś ferie rozpoczynały się i kończyły w tym samym czasie w całym kraju, ale od wielu lat tak się nie dzieje. Na wniosek branży turystycznej termin ferii zimowych jest zróżnicowany w poszczególnych województwach.

 

 

Kontakt

Niedzielny suchar

Rozmawia dwóch mężczyzn:
- Śniła mi się twoja żona.

Więcej…

Pogoda

Bezchmurnie

19.54°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 19%
Wtorek 6.68°C / 16.43°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Sroda 6.1°C / 18.28°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Czwartek 7.41°C / 18.38°C Deszczyk
Piatek 9.52°C / 16.29°C Pochmurno
Sobota 9.75°C / 19.5°C Pochmurno
Niedziela 10.85°C / 19.93°C Umiarkowany deszcz
Twitter
NaMarginesie Pamiętamy! Modlimy się! https://t.co/HiNzn1hFt4
6h
NaMarginesie „Myśleliśmy, że będziemy zawsze zdrowi w chorym świecie”
6h
NaMarginesie Na sześć dni przed Paschą Jezus przybył do Betanii, gdzie mieszkał Łazarz, którego Jezus wskrzesił z martwych. Urzą… https://t.co/w4LCqeCcfK
8h
Parafialna pielgrzymka na północ Polski...
Poświęcenie pojazdów