Babciom i Dziadkom...

Drogim Babciom i Dziadkom życzymy wielu błogosławieństw od Wszechmogącego. Niech spływają one na Was nie tylko w te dni Waszych świąt. A Najśw. Maryja Panna Wspomożycielka, nasza Patronka, niech wyprasza Wam u Syna łaskę zdrowia, długich lat życia i przyjaciół. Niech mają Was również w swojej opiece św. Anna i św. Joachim, dziadkowie Jezusa.

Dzień Babci to święto kobiet najbardziej uwielbianych przez wszystkie wnuczęta. W Polsce obchodzone od 1964 roku z inicjatywy tygodnika „Kobieta i Życie”. W ciągu kilkunastu lat obchody przyjęły się w całym kraju. Babcie mogą zwykle tego dnia liczyć na drobne upominki, kwiaty, a przede wszystkim piękne laurki – niekiedy ręcznie wykonane w czasie zajęć w szkołach i przedszkolach.

Babcie to współcześnie cała „instytucja”, bez której nie mogłaby funkcjonować niejedna rodzina. Okazują się bowiem nieocenioną pomocą przy wychowywaniu wnuków, umożliwiając rodzicom pogodzenie pracy z obowiązkami domowymi. Powszechnie postrzegane są jako czułe i opiekuńcze, świetnie gotujące i zawsze gotowe nakarmić głodnych członków rodziny.

Tradycyjnie sędziwy wiek kojarzony jest również z mądrością życiową babć. Mimo to uważa się, że zbyt często rozpieszczają swoje wnuki, przynosząc łakocie i starając się im dogodzić.

 

 

Kontakt

Niedzielny suchar

Kobiecie chorej na astmę lekarz zaleca:
 - Niech pani codziennie rano pije jedno surowe jajko.

Więcej…

Pogoda

Nieliczne chmury

4.87°C

Sosnowiec

Nieliczne chmury
Wilgotnosc: 80%
Sroda 1.57°C / 6.45°C Snieg
Czwartek 0.17°C / 4.68°C Sniezek
Piatek 1.4°C / 4.32°C Snieg
Sobota -0.02°C / 6.17°C Pochmurno
Niedziela 6.17°C / 8.85°C Umiarkowany deszcz
Poniedzialek 0.84°C / 4.28°C Deszczyk
Twitter
NaMarginesie Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiałe są wasze umysły? Mając oczy, nie widzicie; mając uszy, nie słyszycie?
2h
NaMarginesie Akademia Pedagogiczna w Krakowie. Wchodzi dr P. do sali wykładowej i pierwsze co robi, to sprawdza czy mikrofon dzi… https://t.co/xTCEZyIEse
6h
NaMarginesie Biskup I. Jeż po wypadku samochodowym, kiedy siedział w szpitalnej poczekalni usłyszał rozmowę dwóch pacjentów: „…… https://t.co/uABDCqFi4F
9h
Parafialna pielgrzymka na północ Polski...
Poświęcenie pojazdów