Babciom i Dziadkom...

Drogim Babciom i Dziadkom życzymy wielu błogosławieństw od Wszechmogącego. Niech spływają one na Was nie tylko w te dni Waszych świąt. A Najśw. Maryja Panna Wspomożycielka, nasza Patronka, niech wyprasza Wam u Syna łaskę zdrowia, długich lat życia i przyjaciół. Niech mają Was również w swojej opiece św. Anna i św. Joachim, dziadkowie Jezusa.

Dzień Babci to święto kobiet najbardziej uwielbianych przez wszystkie wnuczęta. W Polsce obchodzone od 1964 roku z inicjatywy tygodnika „Kobieta i Życie”. W ciągu kilkunastu lat obchody przyjęły się w całym kraju. Babcie mogą zwykle tego dnia liczyć na drobne upominki, kwiaty, a przede wszystkim piękne laurki – niekiedy ręcznie wykonane w czasie zajęć w szkołach i przedszkolach.

Babcie to współcześnie cała „instytucja”, bez której nie mogłaby funkcjonować niejedna rodzina. Okazują się bowiem nieocenioną pomocą przy wychowywaniu wnuków, umożliwiając rodzicom pogodzenie pracy z obowiązkami domowymi. Powszechnie postrzegane są jako czułe i opiekuńcze, świetnie gotujące i zawsze gotowe nakarmić głodnych członków rodziny.

Tradycyjnie sędziwy wiek kojarzony jest również z mądrością życiową babć. Mimo to uważa się, że zbyt często rozpieszczają swoje wnuki, przynosząc łakocie i starając się im dogodzić.

 

 

Kontakt

Niedzielny suchar

Kobiecie chorej na astmę lekarz zaleca:
 - Niech pani codziennie rano pije jedno surowe jajko.

Więcej…

Pogoda

Bezchmurnie

18.92°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 22%
Wtorek 6.98°C / 16.43°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Sroda 6.1°C / 18.28°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Czwartek 7.41°C / 18.38°C Deszczyk
Piatek 9.52°C / 16.29°C Pochmurno
Sobota 9.75°C / 19.5°C Pochmurno
Niedziela 10.85°C / 19.93°C Umiarkowany deszcz
Twitter
NaMarginesie W tym trudnym dla wszystkich czasie pamiętajmy o sobie nawzajem w modlitwie, bądźmy dla siebie szczególnie życzliwi… https://t.co/EOJLmqerJ1
1h
NaMarginesie Pamiętamy! Modlimy się! https://t.co/HiNzn1hFt4
7h
NaMarginesie „Myśleliśmy, że będziemy zawsze zdrowi w chorym świecie”
8h
Parafialna pielgrzymka na północ Polski...
Poświęcenie pojazdów