Budżet Obywatelski

Ruszyło głosowanie w VI edycji Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu. Na poparcie czeka ponad 100 projektów, a do „rozdania” mamy 8 milionów złotych. W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego złożono 129 propozycji projektów, a ostatecznie do wybory będzie 109. Głosowanie, co jest już tradycją, odbywa się na stronie internetowej www.obywatelski.sosnowiec.pl.

Na Wasze decyzje czekamy do 6 października włącznie.

Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy Sosnowca, niezależnie od wieku. Każdy mieszkaniec ma do dyspozycji 2 głosy: jeden na projekt ogólnomiejski oraz jeden na projekt rejonowy. Wystarczy wejść na stronę, kliknąć GŁOSOWANIE i voila. Jeden krok przyczyni się do zmiany najbliższej okolicy.

W obrębie Juliusza zgłoszono trzy projekty do Budżetu Obywatelskiego:

Zakup nowości wydawniczych dla MBP Filia nr 18 (XV/1) 
Lokalizacja nieruchomości w obrębie, której powinien zostać zrealizowany projekt: Spadochroniarzy 6
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 5.000 zł.
Biblioteka co roku stara się kupować jak najwięcej książek, ale ich ilość w stosunku do potrzeb czytelniczych mieszkańców jest niewystarczająca. Środki finansowe, jakimi dysponują biblioteki nie pozwalają systematycznie uzupełniać księgozbiór w nowości wydawnicze. W związku z czym ogromną pomocą i wsparciem byłby dodatkowy zakup, pokryty ze środków w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zakup ten wzbogaci i uatrakcyjni ofertę biblioteki, pozwoli przez to mieszkańcom na skorzystanie w większej liczby nowości.

Budowa i uruchomienie fontanny w parku (XV/2) 
Park przy ul. Minerów.
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 258 985 zł.
Celem projektu jest budowa fontanny multimedialnej z kolorowym podświetleniem w parku w miejscu, w którym poprzednio istniała dawna fontanna. Obecnie w miejscu dawnej fontanny są krzewy, które nie dodają żadnego uroku. Należałoby przesadzić, bądź wyciąć krzewy i zbudować nową fontannę oraz ją uruchomić. Największym powodzeniem fontanna cieszyłaby się wśród dzieci, które świetnie bawiłyby się przy fontannie w letnie, upalne dni, natomiast dla starszych mieszkańców osiedla byłaby wyciszająca l uspokajająca. W pozostałych porach roku byłaby świetną ozdobą osiedla. W fontannie powinna zmieniać się kolorystyka lampek oraz wysokość biczów wodnych.

Remont ulicy Czołgistów na Osiedlu Juliusz (XV/3)
Ul. Czołgistów na długości od bramy Szkoły Podstawowej Nr 36 do ul. Minerów.
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 250 000 zł.
Budowa zatoczek postojowych na 40 samochody osobowe wzdłuż ul. Czołgistów od bramy Szkoły Podstawowej Nr 36 do ul. Minerów. Wyprofilowanie skrzyżowań ul. Czołgistów z ul. Piechurów, Obrońców Westerplatte i Minerów. Rekultywacja terenu zieleni w obrębie wykonywanych prac związanych z realizacją projektu tj. odbudowa trawników, nowe nasadzenia drzew i krzewów ozdobnych, kwietniki w narożnikach skrzyżowań ulic, ławki i kosze na śmieci.

Szczegóły

Głosowanie (znajdź: Rejon Konsultacyjny nr 15 (Juliusz)