Dom Aniołów Stróżów

Klub Aktywności Dzieci i Młodzieży

 

Na Śląsku i w Zagłębiu prowadzimy nieodpłatnie 8 świetlic, terapeutycznych klubów malucha i klubów rozwoju dzieci i młodzieży, a także programy uliczne i poradnię rodzinną. Dzieci i młodzież ze środowisk wykluczonych wprowadzamy w dorosłość, ucząc funkcjonowania społecznego, edukując, wyrównując różnice pomiędzy nimi oraz ich rówieśnikami. Pokazujemy, czym jest praca, odpowiedzialność i samodzielność. Młodzież uczymy zawodu i budowania zdrowych relacji rodzinnych. Towarzyszymy im każdego dnia, dążąc do realnej zmiany. Rodzinom pomagamy wejść na rynek pracy, rozwiązać problemy rodzinne i wychowawcze oraz wspieramy w dobrym funkcjonowaniu społecznym. „Dajemy wędkę a nie rybę" - to motto, które przyświeca nam w codziennej pracy.  

Anioły są obecne w Sosnowcu – Juliuszu od 2018 roku. W tym miejscu prowadzimy Klub Aktywności Dzieci i Młodzieży - placówkę wsparcia dziennego w formie opiekuńczej z elementami pracy ulicznej.

Do kogo kierujemy naszą ofertę?
Klub oferuje pomoc dzieciom i młodzieży w wieku 7–14 lat, które mają problemy rodzinne, problemy z nauką, kontrolowaniem emocji (zwłaszcza gniewu), nawiązywaniem relacji z innymi dziećmi i dorosłymi. Bywają nielubiane przez rówieśników, niezauważane przez otoczenie, agresywne lub bierne.

Ofertę Programu Ulicznego kierujemy do dzieci i młodzieży zagrożonych marginalizacją, które chcą w sposób ciekawy i konstruktywny spędzać czas i rozwijać zainteresowania oraz potrzebują pomocy w swoich problemach, a które z różnych powodów nie mają takiego wsparcia.

Nasze działania?
- zajęcia edukacyjno-wychowawcze
- wsparcie psychologiczne
- warsztaty wspierające rozwój oraz kształcące kompetencje i umiejętności kluczowe, m.in. matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, języki obce, kompetencje dotyczące uczenia się
- zajęcia sportowe, ruchowe, artystyczne itp.
- zajęcia z przedsiębiorczości i aktywizujące zawodowo
- wsparcie socjalne, dożywianie
- wyjścia kulturalno-sportowe, wycieczki, rajdy
- pikniki dla społeczności lokalnej i animacje środowiskowe dla dzieci, młodzieży i ich otoczenia.

Gdzie szukać pomocy?
Klub Aktywności Dzieci i Młodzieży
ul. Czołgistów 5
Sosnowiec Juliusz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel.: 575 323 444
Klub jest czynny od poniedziałku do piątku od godz.  13.00 do godz. 18.30
Zajęcia uliczne prowadzimy w czwartki i w piątki o godz 15.00.  Zbiórka pod Klubem.

Dodatkowo, kadra placówki prowadzi współpracę z rodzinami, społecznością lokalną, szkołą, ośrodkiem pomocy społecznej, przedsiębiorcami i innymi podmiotami oraz osobami mogącymi pozytywnie wpływać na proces wsparcia i rozwoju podopiecznych.

Jak możesz pomóc?
Poinformuj nas, jeśli wiesz o rodzinie i dzieciach z Sosnowca Juliusza, które potrzebują wsparcia. 
Masz trochę wolnego czasu? Zostań wolontariuszem w placówce oraz podczas organizowanych przez Dom Aniołów Stróżów wydarzeniach. Skontaktuj się bezpośrednio z danym miejscem lub napisz e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zadzwoń lub napisz, jeśli chcesz przekazać darowiznę, zorganizować akcję w swojej szkole, miejscu pracy, czy wśród znajomych i przyjaciół, a może przeprowadzić zbiórkę podczas imprezy firmowej czy swojego ślubu lub podzielić się wiedzą, dzięki czemu wzrosną kompetencje naszych podopiecznych i pracowników.

Placówka powstała we współpracy z Urzędem Miasta Sosnowiec w ramach projektu „Nasza świetlica – nasze okno na świat” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Okres realizacji projektu: 1.01.2018–31.12.2019.

Fb Klubu Aktywności Dzieci i Młodzieży w Sosnowcu-Juliuszu: https://m.facebook.com/AniolySosnowiecJuliusz/

Fb główny Stowarzyszenia:
https://m.facebook.com/DomAniolowStrozow/

Strona www Stowarzyszenia:
https://anioly24.pl/

I zakładka poświęcona na tej stronie Placowce w Sosnowcu (bezposredni link):
https://anioly24.pl/sosnowiec/