Pomoc potrzebna

W czerwcu w Sosnowcu doszło do poważnego wypadku z udziałem 6-letniego chłopca. Dziecko, jadąc na rowerku, wjechało pod nadjeżdżający samochód dostawczy. Chłopca czeka kosztowana rehabilitacja. Trwa zbiórka na jego leczenie.

Do groźnego wypadku doszło 10 czerwca w sosnowieckiej dzielnicy Porąbka. Na skrzyżowaniu ulic Łukasiewicza i Sławkowskiej ok. godziny 17 samochód dostawczy uderzył w dziecko jadące na rowerku.

Tą ulicą poruszał się 6-letni chłopiec, który był pod opieką dwójki dorosłych osób, którym towarzyszyło jeszcze jedno dziecko. Grupa rowerzystów wyjeżdżała z ulicy Sławkowskiej w ulicę Łukasiewicza. Wówczas, jak wynika z relacji świadków, chłopiec wykonał gwałtowny manewr, na skutek którego znalazł się tuż przed nadjeżdżającym samochodem dostawczym. Kierujący samochodem dostawczym 21-letni mężczyzna był trzeźwy.

Obrażenia chłopca były bardzo poważne, dziecko było reanimowane. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który przewiózł chłopca do szpitala. Teraz 6-letniego Dawidka z Sosnowca (chłopiec mieszkał w dzielnicy Juliusz) czeka kosztowna rehabilitacja. Zbiórkę na jego leczenie zorganizował Łukasz Krawiec, sosnowiecki radny.