Budżet obywatelski

Trwa głosowanie w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu. Wszystko jest w rękach mieszkańców, którzy sami zdecydują o tym, które z zaproponowanych przez nich projektów pojawią się w mieście. Głosowanie potrwa do 5 października.

Swój głos może oddać każdy mieszkaniec. Jeśli głosuje osoba niepełnoletnia to w formularzu podajemy imię i nazwisko rodzica/opiekuna. Głosować można na projekty z terenu całego miasta. Wchodzimy na stronę: www.obywatelski.sosnowiec.pl i tam wypełniamy formularz do głosowania.

Jak wypełniamy formularz? To proste. Podajemy: imię, drugie imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia i numer telefonu. Zaznaczamy też oświadczenie o prawdziwości podanych danych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. Nie masz drugiego imienia? Po prostu wpisz w pole: "Brak".

Każdy mieszkaniec Sosnowca może oddać dwa głosy. Pierwszy na projekt rejonowy, a tych zgłoszono aż 86. Drugi na projekt ogólnomiejski, tutaj sosnowiczanie będą wybierać jeden z 18 projektów do realizacji.

W ubiegłym roku głos oddało 22 128 sosnowiczan. Do realizacji trafiło 28 projektów.

Rejon Konsultacyjny nr 15 (Juliusz)

Zakup nowości wydawniczych dla MBP, filia nr 18.(XV/1)
Remont chodników na osiedlu Juliusz wraz z zatokami parkingowymi.(XV/2)
Powrót do dawnych lat - budowa i uruchomienie fontanny multimedialnej w parku - ul. Minerów. (XV/4)

Link do głosowania

 

Budżet obywatelski