Orszak Trzech Króli

Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli dnia 6 stycznia, który organizowany jest wspólnie przez cztery sosnowieckie parafie. Królowie wyruszą z parafii Chrystusa Króla, św. Floriana oraz św. Jacka by udać się na Plac Papieski, gdzie przywita ich Święta Rodzina z parafianami z Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału!

PARAFIA ŚW. FLORIANA

Zapraszamy na uroczystą mszę św. o godz. 9.30, po której Orszak wyruszy na Plac Papieski. Z parafii św. Floriana wyruszy król azjatycki Melchior. Król i jego dworzanie mają zielony ubiór. Dla uczestników są przygotowane zielone peleryny.

PARAFIA ŚW. JACKA

Zapraszamy na uroczystą mszę św. o godz. 9.30, po której Orszak wyruszy na Plac Papieski. Z parafii św. Jacka wyruszy król afrykański Baltazar. Król i jego dworzanie mają niebieski ubiór. Dla uczestników są przygotowane niebieskie peleryny i stroje aniołków dla dzieci.

PARAFIA CHRYSTUSA KRÓLA

Zapraszamy na uroczystą mszę św. o godz. 10.00, po której Orszak wyruszy na Plac Papieski. Z parafii Chrystusa Króla wyruszy król europejski Kacper. Król i jego dworzanie mają czerwony ubiór. Dla uczestników są przygotowane czerwone peleryny.

PARAFIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY RÓŻAŃCOWEJ

Zapraszamy na uroczystą mszę św. o godz. 10.30, po której Orszak wyruszy na Plac Papieski. Z parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej razem z Orszakiem wyruszy Święta Rodzina.

W parafiach, z których wyrusza Orszak organizatorzy będą rozdawać korony, śpiewniki i flagi.

Hasło Orszaku Trzech Króli 2020 jest fragmentem refrenu utworu „Dzisiaj w Betlejem”, jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd: „Cuda, cuda ogłaszają”.
Na Placu Papieskim będziemy świadkami odegranej sceny Walki Dobra ze złem, Pokłonu pasterzy, Pokłonu Trzech Króli, będziemy mogli włączyć się w śpiew kolęd, będziemy wspominać Cud nad Wisłą, wrócimy pamięcią do osoby św. Jana Pawła II oraz do Sługi Bożego kardynała Wyszyńskiego. Dzieci ucieszą się widokiem żywej szopki. Pasterze przybędą z owieczkami, królikami i osiołkiem. Będzie można posilić się ciepłą zupą i ciepłą herbatą.

Na Plac Papieski królowie przybywają o godz. 11.30. Uroczystości na Placu potrwają do godz. 13.00. Nasze spotkanie zakończymy wspólnym tańcem Polonezem, który będzie prowadzony przez pary ubrane w tradycyjne stroje szlacheckie.

Zapraszamy do wspólnego pokłonienia się Bożej Dziecinie.

Organizatorzy Orszaku