Profanacja ołtarza

W Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej doszło do profanacji. Mężczyzna wtargnął do wnętrza budynku i zniszczył ołtarz. Był kompletnie pijany.

Dąbrowska policja zgłoszenie o zdarzeniu otrzymała w sobotę, 21 marca, około godziny 12.20. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wtargnął do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej i umyślnie uszkodził ołtarz.

- Został zatrzymany przez księży, którzy natychmiast powiadomili policję. 41-latek był kompletnie pijany. Podczas badania alkomatem wydmuchał 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu - powiedział Dziennikowi Zachodniemu asp. szt. Mariusz Miszczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty. Na razie nie wiadomo jak wysoka kara mu grozi. Oprócz zniszczenia mienia może odpowiedzieć m.in. za obrazę uczuć religijnych oraz dewastację miejsca kultu. Sprawą prawdopodobnie zajmie się prokuratura.

Zniszczeniu uległa min. mensa ołtarzowa oraz krzyż. Nie miała miejsce profanacja Najświętszego Sakramentu.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie Ksiądz Biskup Grzegorz prosi o modlitwę za proboszcza parafii, duszpasterzy jak i całą wspólnotę parafialną. Prośmy w naszych prywatnych modlitwach Matkę Bożą Anielską, czczoną w dąbrowskim sanktuarium jako Panią i Matkę Zagłębia, o wstawiennictwo za nami u swojego Syna jak i o opamiętanie i miłosierdzie dla tych, którzy nie mają szacunku dla tego co dla nas święte. Przepraszajmy za wszystkie zniewagi, których wobec Boga dopuszcza się dziś człowiek.