Ogłoszenia duszpasterskie na 3 listopada 2019

1. Za tydzień we wszystkich kościołach zbiórka do puszek na Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy św. można złożyć wypominki roczne. Możemy to czynić do przyszłej niedzieli włącznie, to ostatni termin, później będą już czytane.

2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć przedstawicieli wspólnoty „Betlejem” z Jaworzna. Jej założycielem jest ks. Mirosław Tosza. 25 lat temu rozpoczynał posługę kapłańską w Juliuszu, będąc przez cztery lata wikariuszem w naszej parafii. Później założył wspólnotę „Betlejem”. Należą do niej bezdomni, którzy wspólnie mieszkają, pracują i modlą się w wyremontowanej starej szkole. Pierwszymi członkami wspólnoty „Betlejem” byli bracia pochodzący z Juliusza. Ks. Mirosław na wszystkich Mszach św. będzie dziękował za 25 lat kapłaństwa, głosząc kazania. Razem z nim przedstawiciele „Betlejem” będą oferowali po Mszach św. rękodzieło i ikony, które sami wykonują. Pieniądze ze sprzedaży są oczywiście przeznaczone na funkcjonowanie wspólnoty. Zapraszam również w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 do dolnej kaplicy wszystkich, także tych, którzy już byli na Mszy św. Będzie okazja do posłuchania półgodzinnej opowieści o wspólnocie „Betlejem”. Po spotkaniu będzie oczywiście Msza św.

3. Bardzo dziękuję pani Marii Serwatka, że razem ze swoimi przyjaciółmi posprzątała kaplicę na cmentarzu i jej otoczenie.

4. Przypominamy, że wierni, którzy do 8 listopada pobożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Od poniedziałku do piątku w dolnej kaplicy kościoła o godz. 17.00 różaniec za zmarłych i Msza św. w ich intencji. Uwaga: od poniedziałku do czwartku nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, tylko o 17.30.

5. Częściowa modernizacja ogrzewania w Domu Parafialnym rozpoczęta. Dwóch fachowców przez kilka godzin montowało rurki (trzeba było się przewiercić m.in. przez strop) i dwa nowe kaloryfery z termozaworami. W listopadzie wymieniony zostanie jeszcze jeden kaloryfer i przede wszystkim stary piec gazowy. Gruntowny remont przejdzie też jedna z łazienek.

6. Zmarła śp. Lokadia Płatek, mama ks. Krzysztofa Płatka, do niedawna proboszcza w Sosnowcu - Juliuszu. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w kościele w Drobnicach (archidiecezja częstochowska).

7. U pana kościelnego są do nabycia duże kalendarze ścienne ze zdjęciami wydane przez „Gościa Niedzielnego” z okazji Roku Jana Pawła II. Koszt: 10 zł. Jest też „Gość” i „Niedziela”.

8. Suchar na koniec: sklep z dewocjonaliami. Przy szerokiej ladzie kilka starszych pań. Jedna z nich prosi sprzedawcę o książeczkę do nabożeństwa, zaznaczając, że to dla zmarłego, do trumny. Otrzymuje do rąk jedną z pozycji, przegląda ją, i mówi:
- Tak, ten modlitewnik będzie dobry, bo ma duże litery.

Dobrego tygodnia. Szczęść Boże!