Ogłoszenia duszpasterskie na 15 grudnia 2019, III niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy. W czwartek swoje imieniny obchodzi ks. Dariusz Ludera. Już dzisiaj składamy księdzu Dariuszowi życzenia Bożego błogosławieństwa, dużo siły i pragnienia jeszcze większego zaangażowania się w pracę dla Kościoła i naszej wspólnoty parafialnej.

2. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będą sprzedawane stroiki świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. Będzie można także zakupić ozdoby świąteczne, które również wykonają uczniowie, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup świątecznych produktów dla osób potrzebujących z naszej parafii. Organizatorami akcji są szkolni wolontariusze Hospicjum i Caritas wraz z opiekunami. Tego dnia będzie można także złożyć datek do puszek Hospicjum.

3. Dzieci, młodzież, ale także rodziców, babcie, dziadków, ciocie, wujków, słowem wszystkich zapraszam w sposób szczególny na spotkanie roratnie, w tym tygodniu tylko trzy razy: w środę, czwartek i piątek o godz. 17.15.

4. U pana kościelnego są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zebrane środki będą przeznaczone na pomoc dla dzieci w Polsce i za granicą.

5. Bardzo dziękuję paniom Marii Serwatka i Hannie Kuś za pomoc na plebanii w czasie Adwentowego Dnia Skupienia. A za ofiary na prace prowadzone w parafii dziękuję m.in. państwu Danucie i Krzysztofowi oraz Wiesławie i Eugeniuszowi Chmiestom. „Bóg zapłać”. Dziękuję także siedmiu osobom, które wczoraj posprzątały naszą świątynie. Dziękuję za ten trud w zimnym kościele.

6. W tym tygodniu dotrą do nas choinki. W sobotę o 17.00 prosiłbym o pomoc w ich oprawieniu i ustawieniu razem z szopką wszystkich chętnych panów i panie. Oczywiście byli i obecni górnicy są w tym względzie niezastąpieni…

7. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i przybyłym do nas Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Pozdrawiamy chorych i samotnych, zapewniając ich o pamięci w modlitwie. Szczęść Boże!