Ogłoszenia duszpasterskie na 25 grudnia 2019, Boże Narodzenie

1. Ks. bp Grzegorz Kaszak udzielił wszystkim diecezjanom oraz przebywającym w najbliższy piątek na terenie Diecezji Sosnowieckiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w ubiegłą niedzielę na tacę i za ofiary indywidualne na prace remontowe w naszej Parafii. Niech Dobry Bóg błogosławi wszystkim darczyńcom.

3. Jeszcze raz polecam, kto jeszcze nie czytał, świąteczne, podwójne numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

4. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy w piątek. Bardzo proszę, by zrobić wszystko, co tylko możliwe, by w dniu kolędy być obecnym w domu. Koniecznie trzeba wyjść po księdza. Woda święcona jest przy wyjściu z kościoła. 

Wizytę kolędową będziemy rozpoczynać zazwyczaj około godz. 9.00. Program wizyty kolędowej na najbliższe dni jest w gablotce i w internecie.

5. Kiedy w wyszukiwarce internetowych obrazków wpiszemy „Boże Narodzenie”, pojawi się mnóstwo zimowych obrazków, reniferów, mikołajopodobnych skrzatów, a nawet Myszka Miki. A mało jest obrazu Świętej Rodziny skupionej przy Dzieciątku. I może gdzieś już ktoś pyta: mamo, tato, a skąd się wzięły te święta?

Te święta są, bo Jezus się narodził. I nie miałyby sensu, gdybyś nie chciał tego przeżywać w czasie Eucharystii, innych sakramentów, gdybyś dla Niego nie tylko się wzruszał, ale przede wszystkim zmieniał swoje życie czyli… stawał się świętym.

Błogosławionych dni Bożego Narodzenia, a później Nowego Roku życzymy. Niech Chrystus będzie u Was, a Wasze serca niech szeroko się na Niego otwierają. Szczęść Boże!