Ogłoszenia duszpasterskie na 2 lutego 2020

1. W tym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika; środa – św. Agaty, dziewicy i męczennicy: o 18.00 zapraszam na Mszę św. z Nowenną do NMP Nieust. Pomocy; czwartek – św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników; I piątek miesiąca: o godz. 17.00 zapraszam na modlitwę przed wystawionym Najśw. Sakramentem. W czasie wystawienia okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, do czego namawiam. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć swój datek pieniężny na rzecz zakonów klauzurowych w Polsce z okazji Dnia Życia Konsekrowanego. Dzisiaj także kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd.

2. O godz. 11.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

3. Bardzo dziękuję paniom i panom wszelkich stanów i wieku za wczorajsze włączenie się w demontaż świątecznych dekoracji i sprzątanie kościoła. W sobotę 8 lutego o godz. 13.00 zapraszam do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Nowego Zawodzia i okolic.

4. W ubiegłym roku zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego sługi Bożej Chiary Lubich, twórczyni ruchu Focolari. O tym, kim była kandydatka na ołtarze przeczytamy w nowym „Gościu Niedzielnym”. A w „Niedzieli” o tym, kim są osoby konsekrowane.

5. Raz w roku podczas Eucharystii ma miejsce jeden z ciekawszych obrzędów z okazji wspomnienia św. Błażeja. Po końcowej modlitwie kapłan zapala dwie specjalne świece. Następnie przygotowuje wiernych do udziału w specjalnym błogosławieństwie. Po błogosławieństwo wierni podchodzą do stopni ołtarza. Kapłan nie tylko wypowiada stosowne słowa, ale i dotyka gardeł dwiema świecami. Warto sobie w tym dniu szczególnie uświadomić moc wiary. To ona decyduje o skuteczności sakramentaliów, do których Kościół zalicza błogosławienie gardeł. Są to znaki umacniające w nas łaski otrzymane w sakramentach i lepiej przygotowujące do ich przyjęcia. Zapraszam do udziału w tym obrzędzie w poniedziałek w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

6. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!