Ogłoszenia duszpasterskie na 9 lutego 2020

1. W tym tygodniu: poniedziałek – św. Scholastyki, dziewicy; wtorek – wspomnienie NMP z Lourdes, to również Światowy Dzień Chorego; środa – o 18.00 zapraszam na Mszę św. z Nowenną do NMP Nieust. Pomocy; piątek – święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy, tego dnia przypadają również popularne Walentynki, modlimy się o błogosławieństwo dla zakochanych; sobota – 33 rocznica święceń biskupich ks. bpa Piotra Skuchy, prosimy, by dobry Bóg darzył go obficie swoim błogosławieństwem.

2. W najbliższą sobotę  czyli 15 lutego o godz. 13.00 zapraszam mieszkańców ulicy Obrońców Warszawy 7A, 8 i 10 do włączenia się w szlachetne dzieło sprzątania naszego kościoła. To ma być nie tylko Dom Boży, ale dom naszej modlitwy. Poświęćmy mu więc odrobinę naszego czasu i wysiłku.

3. Polecam w nowym „Gościu Niedzielnym” opowieść o mieście Wuhan w Chinach, skąd pojawił się koronawirus. W „Niedzieli” natomiast dodatek – broszurka z modlitwami o miłość.

4. Na koniec historyjka przed Dniem Chorego.
Przychodzi żona pacjenta do lekarza z pretensjami:
- Pan kazał mojemu mężowi wypić przed spaniem kieliszek koniaku.

- No i… - dopytuje się lekarz.
- On teraz chce chodzić spać dziesięć razy na dzień.

5. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego przeżywania Dnia Pańskiego. Zakochanym – opieki św. Walentego, chorym – wsparcia NMP z Lourdes. Dobrego tygodnia. Szczęść Boże!