Ogłoszenia duszpasterskie na 17 maja 2020

1. W tym tygodniu: środa – o 18.00 Nowenna do NMP Nieust. Pomocy; przyszła niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Od dzisiaj zostaje zwiększony limit osób, które mogą uczestniczyć w praktykach religijnych w świątyniach. W naszej parafii oznacza to do 110 osób w czasie nabożeństwa. Ze względu na wielkość, w naszej kaplicy pogrzebowej w czasie nabożeństwa wewnątrz może się znajdować 9 osób, nie licząc obsługi. Korzystajmy z sakramentów. I prośmy Stwórcę, by pomógł nam przezwyciężyć pandemię koronawirusa. Modlitwa to najskuteczniejszy sposób. Przypominamy też, że okres spowiedzi wielkanocnej trwa do 7 czerwca.

3. W przyszłą niedzielę nasza parafia obchodzić będzie odpust. To takie imieniny parafii. W tym roku ze względu na panujący stan epidemii obchody będą miały skromny charakter. Przeżywać je będziemy wyłącznie we własnym gronie. Ale może to i dobrze, bo dzięki temu skupimy się na tym, co wewnętrzne. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Po Mszy św. w intencji wszystkich Parafian o godz. 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo majowe z odpustowym błogosławieństwem. Nie będzie już nabożeństwa majowego o godz. 17.30.

4. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o nasz kościół parafialny, sprzątając, przygotowując liturgię. Bardzo dziękuję Paniom i Panom, którzy wczoraj poświęcili dużo czasu i wysiłku, by posprzątać teren wokół kościoła oraz przyozdobili ołtarz świeżymi kwiatami.

5. Na tablicy ogłoszeń i na internetowej stronie parafialnej umieściliśmy numer konta parafialnego. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.

6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00; dzisiaj o 17.30, w przyszłą niedzielę o 11.30.

7. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Piotr Boczar i Ewa Pajdak, oboje z naszej parafii.

8. Przy wyjściu z kościoła u pana kościelnego są do nabycia nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Oba tygodniki w dużej części poświęcone są narodzinom i dojrzewaniu przyszłego św. Jana Pawła II.

9. Niedzielny suchar:
Katecheta pyta:
- Jak dzieli się modlitwa różańcowa?
- Na części.
- A części?
- Na kulki.

Zachęcamy wszystkich do odmawiania różańca, życzę wielu Bożych łask i dobrego tygodnia pod opieką Najśw. Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Szczęść Boże!