Zapraszamy na Roraty: poniedziałek - piątek 17.15; sobota 17.30

Zmiana czasu na zimowy

Zmiana czasu na zimowy oznacza, że za oknem szybciej zrobi się ciemno. To wpłynie na nasz nastrój, codzienność i sposób funkcjonowania. Samo przestawienie wskazówek zegara również nie pozostanie bez wpływu na nasz organizm. Choć co rusz pojawiają się informacje, że koniec ze zmianą czasu już blisko, nie mamy dobrych informacji i w tym roku zmiana czasu na zimowy na pewno nastąpi.

Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi z 29 na 30 października. Tradycyjnie wskazówki zegarów zostaną przesunięte w nocy z soboty na niedzielę. Dla lubiących się wylegiwać mamy dobre informacje - będziemy spali o godzinę dłużej. To dlatego, że zegarki przestawią się z godz. 3. w nocy na godz. 2.

Zmiana czasu na zimowy obowiązuje w całej Unii Europejskiej. Na czas letni przechodzi się w ostatnią niedzielę marca, a na zimowy w ostatnią niedzielę października.

Pomysł zmiany czasu przypisuje się nowozelandzkiemu entomologowi George'owi Hudsonowi. Praca zmianowa dawała mu czas wolny na badanie owadów i skłaniała do doceniania światła dziennego po godzinach. Obecnie nad sensem korzystania tylko z jednego wariantu zastanawia się coraz więcej krajów. Całkowicie ze zmiany czasu zrezygnowały Rosja, Islandia, Japonia czy Chiny.

 

Niedzielny suchar

Nauczyciel pyta: - Basiu, czy tata pomaga ci w odrabianiu lekcji?

Więcej…

Kontakt

Modlitwa na dziś

Pogoda

Pochmurno

-0.9°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 94%
Niedziela 2.26°C / 6.4°C Pochmurno
Poniedzialek 2.15°C / 4.5°C Deszczyk
Wtorek 3.39°C / 5.11°C Deszczyk
Sroda 1.5°C / 3.56°C SP_WEATHER_RAIN_AND_SNOW
Czwartek 0.03°C / 2.18°C Snieg
Piatek 1.81°C / 5.65°C Deszczyk

Parafia na Facebook'u

Parafialna pielgrzymka na północ Polski...
Poświęcenie pojazdów