Do Katowic w korkach

Zapowiadany remont ekspresowej S86 między Katowicami a Sosnowcem stał się faktem. Na drodze z Sosnowca do Katowic kierowcy mogą korzystać tylko z dwóch pasów. Widać korek po horyzont. Praca w dzień i w nocy ma przyspieszyć remont.

To też jedna z najbardziej obciążonych ruchem tras w Polsce. Podczas ostatniego pomiaru ruchu policzono, że dziennie przejeżdża tedy około 113 tysięcy pojazdów.

W poniedziałek rano rozpoczęło się frezowanie nawierzchni na kierunku Sosnowiec – Katowice. Prawdopodobnie potrwa to do 28 września, kiedy to maszyny rozpoczną prace na przeciwnej jezdni – Katowice - Sosnowiec.

Jak informuje GDDKiA, remont lewych i środkowych pasów na obu jezdniach powinien zostać zakończony do połowy października. Po zakończeniu tego etapu robót ruch zostanie przeniesiony na wyremontowane pasy jezdni, a następnie rozpocznie się remont prawego i awaryjnego pasa. Wówczas kierowcy również będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w każdym z kierunków. Szerokość pasa lewego będzie wynosiła 3,5 m, a środkowego 3,25 m. Remont nawierzchni na S86 ma się zakończyć do 15 listopada.