Co tam w nowej "Niedzieli"...

PRZYSTANEK ADWENT

Czekamy na święta Bożego Narodzenia. Sprzątamy domy, wybieramy prezenty, przygotowujemy dekoracje. Tworzymy atmosferę pełną radości. Ale czy nie zatracamy w tym wszystkim prawdziwego sensu oczekiwania? Sens Adwentu odkrywa na łamach „Niedzieli” Justyna Jarosińska.

JEZUS JEST PANEM I ZBAWICIELEM - CO TO OZNACZA?

W Kościele bardzo często można się spotkać z zachętami: „uwierz i przyjmij Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela”. Czy je rozumiemy? Dogmatyk wyjaśnia znaczenie tych słów.

STATYSTYKA BIEDY

Ponad 17 mln Polaków musi żyć bardzo skromnie, a ponad 2,5 mln żyje w skrajnej biedzie - takie alarmujące dane płyną z raportu EAPN Polska za rok 2023. Choć polskie PKB pnie się w górę, to jednak rośnie nam także rozwarstwienie społeczne, bo jednocześnie przybywa biedaków i milionerów. W najnowszym numerze „Niedzieli” analiza tego zjawiska.

NA STRONACH „BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ":

Historia nawrócenia Patricka i Nancy, milionerów z Kanady, którzy od ponad 30 lat mieszkają w Medjugorie. A ponadto: naturalne sposoby na przeziębienie i grypę.

NOWY NUMER „NIEDZIELA. MAGAZYN":

A w nim m.in.: życie dzieci w Ziemi Świętej w czasach Jezusa, najpiękniejsze sanktuaria i kościoły Dzieciątka Jezus, co wiemy o czyśćcu, niedoszli papieże znad Wisły, czy Arka Przymierza zostanie odnaleziona.

A w Niedzieli Sosnowieckiej...

Dać bliźnim cząstkę siebie / Mikołaj Wójtowicz
– Ile jest w nas Jego miłości? Czy bije w nas jeszcze serce do Boga, do ludzi, do siebie, czy też nie? – pytał bp Artur Ważny podczas Mszy św. w Światowym Dniu Ubogich.

Pamięć o legionowych Termopilach / Piotr Lorenc
– Nie pozwólmy, by inni narzucali nam swoją narrację i mówili nam, co i jak mamy mówić i co robić w imię politycznej czy światopoglądowej poprawności. Sami piszmy własną historię i historię naszej Ojczyzny, pamiętając, że zawsze był i jest wpisany w nią krzyż – powiedział ks. Mariusz Karaś, kanclerz Kurii Diecezjalnej, podczas Mszy św. na cmentarzu w Bydlinie.

Śpiew buduje patriotyzm / Piotr Lorenc
– Patriotyzm opiera się na trzech filarach: pamięci o minionych wydarzeniach, marzeniach i modlitwie. Pielęgnowanie tych wartości, rozwijanie ich pozwala lepiej rozumieć historię i kształtować przyszłość – powiedział biskup sosnowiecki Artur Ważny podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny sprawowanej w bolesławskim kościele.