Ogłoszenia duszpasterskie na 25 sierpnia 2019

1. W tym tygodniu: poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej – w czasie Mszy św. o godz. 18.00 odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu; wtorek – św. Moniki; w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy, to także wspomnienie św. Augustyna, biskupa, syna św. Moniki; czwartek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. Intencje na przyszły tydzień i ogłoszenia można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii. Sprawy kancelaryjne można załatwiać we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za każde dobre słowo, jeszcze bardziej za modlitwę, dziękuję też za ofiary na tacę czy konto bankowe.

3. W sobotę tym razem o 12.00 (godzinę wcześniej) zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców z ulicy Komandosów 2, 2a, 3. A za wczorajsze sprzątanie dziękuję paniom: Lucynie Pawlik i Felicji Jakubowskiej.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Dawid Biernacki i Klaudia Badzioch; Zbigniew Horoszczak i Katarzyna Opalska. Wszyscy są z Sosnowca. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

5. Dzieci, rodziców, dziadków zapraszamy już dzisiaj 2 września (poniedziałek) o godz. 8.00 na Mszę Świętą rozpoczynającą Nowy Rok Szkolny. Natomiast od przyszłej niedzieli będzie już Msza św. o godz. 11.30. Przypomnę, że po rozmowach z parafianami od listopada pierwsza Msza św. w niedzielę i święta będzie o godz. 8.00. W tym roku Msze św. zbiorowe będą natomiast w ostatnie środy miesiąca z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 30 października, 27 listopada i 25 grudnia.

6. „Wolę pójść do więzienia niż złamać tajemnicę spowiedzi” – powiedział arcybiskup Melbourne Peter Comensoli w reakcji na wprowadzenie w stanie Wiktoria nowego prawa. Zobowiązuje ono kapłanów do złamania tajemnicy sakramentalnej. Więcej można przeczytać w nowym „Gościu Niedzielnym”. O manipulacjach przeciwników reformy edukacji, podwójnym roczniku uczniów, pensjach nauczycieli i roli samorządu w reformie oświaty redaktor „Niedzieli” rozmawia natomiast z Dariuszem Piontkowskim, ministrem edukacji narodowej. Zainteresujmy się tymi tygodnikami.

7. Niedzielny suchar: rozmawia dwóch bogatych biznesmenów o tym, co ostatnio kupili żonom na imieniny.
– Ja jej kupiłem futro i kolię z brylantami – mówi jeden z nich.
– A twoja co chciała? – pyta.
– Coś, co do setki dochodzi w 4 sekundy – odpowiada drugi z nich.
– I co jej kupiłeś?
– Wagę: do setki dochodzi w 4 sekundy…

Dobrej, spokojnej niedzieli z Bożym błogosławieństwem życzę Parafianom i Gościom. Szczęść Boże!