Ogłoszenia duszpasterskie na 1 września 2019

1. W tym tygodniu: wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża, imieniny m.in. ks. bpa Grzegorza Kaszaka; w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy; I piątek miesiąca. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

2. Sprawy kancelaryjne od tego tygodnia można załatwiać we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Intencje mszalne można zamówić w zakrystii po każdej Mszy św. Od dzisiaj jest już w niedzielę Msza św. o godz. 11.30. W tym tygodniu w piątek i sobotę nie będzie Mszy św. rano, proszę sprawdzić szczegóły w intencjach mszalnych. W I piątek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi i adoracji, około godz. 17.25 Akt Wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa i Msza św. pierwszopiątkowa. W sobotę Msze św. o 17.00; 17.30 i 18.00.

3. Dzieci, rodziców, dziadków zapraszamy w poniedziałek o godz. 8.00 na Mszę Świętą rozpoczynającą Nowy Rok Szkolny. Zacznijmy go z Bożą pomocą. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 11.30 poświęcę tornistry, plecaki i przybory szkolne najmłodszym uczniom zerówki i klasy I. Nie zapomnijmy ich wziąć ze sobą do kościoła. Dzieci z młodszych klas będą w tym roku w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 otrzymywać obrazki nawiązujące do niedzielnej Ewangelii i przypominające niedzielną Eucharystię.

4. W odpowiedzi na prośbę Prezydenta RP dzisiaj o godz. 14:00 we wszystkich kościołach naszej diecezji zabrzmią dzwony jako forma wspomnienia o ofiarach wojny i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy bronili Ojczyzny.

5. W sobotę o 13.00 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców z ulicy Komandosów 5, 7, 9.

6. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Dawid Biernacki i Klaudia Badzioch; Zbigniew Horoszczak i Katarzyna Opalska. Wszyscy są z Sosnowca.

7. Kto uczestniczy w Eucharystii z wiarą w nieskończoną i niepowtarzalną miłość Jezusa, ten nie musi już szukać gdzie indziej zaspokojenia swoich najgłębszych pragnień. Prostota, pokora, służba cechują tych, których Jezus wyzwolił. I tego dzisiaj wszystkim życzymy. Pamiętajmy też o tych, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny we wrześniu 39 roku.

Dobrego tygodnia. Szczęść Boże!