Ogłoszenia duszpasterskie na 8 września 2019

1. W tym tygodniu: w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy; w piątek obie Msze św. w górnym kościele, po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo fatimskie, to również wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

2. Sprawy kancelaryjne można załatwiać we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Intencje mszalne można zamówić w zakrystii po każdej Mszy św. Od listopada pierwsza Msza św. w niedzielę będzie pół godziny później, niż obecnie, o godz. 8.00. W tym roku Msze św. zbiorowe będą w ostatnie środy miesiąca z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 30 października, 27 listopada i 25 grudnia. „Bóg zapłać” pani Mirosławie za wpłatę na prace w parafii na konto bankowe.

3. Dzisiaj w czasie Mszy św. o 11.30 poświęcimy przybory szkolne najmłodszym uczniom. Dzieci z młodszych klas będą w tym roku w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 otrzymywać obrazki nawiązujące do niedzielnej Ewangelii. Proszę zatem, by dzieci po Mszy św. podeszły do pani katechetki. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

4. W przyszłą niedzielę będzie już zeszyt z intencjami na 2020 rok. Szczególnie zachęcam do zamówienia Mszy św. w dzień rocznic, imienin czy ślubu. Są jeszcze wolne intencje na koniec października i listopad.

5. Chłopców po I Komunii św. zachęcam do służby przy ołtarzu, zgodnie z powiedzeniem: tylko twardziele służą w kościele. Warto zatem oderwać się od komputera czy tabletu, by zostać ministrantem. Chętnych zapraszam na rozmowę po Mszy św. Będziesz zawsze blisko ołtarza – miejsca, w którym Jezus Chrystus przychodzi, aby być z nami na swojej uczcie.

6. W sobotę o 13.00 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców z ulicy Komandosów 4, 6, 8, 10. Dbajmy o swój kościół, miejsce spotkania z Panem. I przypominajmy sobie o sprzątaniu po sąsiedzku! A dzisiaj dziękuję pewnej pani, która wczoraj pomogła w sprzątaniu naszej świątyni.

7. Kiedy będziecie potrzebowali pomocy, ściągnijcie do szkoły świętych. - taką poradę znajdziemy w powakacyjnym „Małym Gościu Niedzielnym” z plastykową linijką na dobry początek roku szkolnego. Braki kadrowe, ograniczanie w niektórych szkołach liczby godzin katechezy do jednej tygodniowo... O przyczyny tych problemów i próby ich rozwiązania dziennikarze „Niedzieli” zapytali ekspertów. Narastające od połowy sierpnia pożary w Amazonii, pokrywają obszar porównywalny z tym, jakie zajmuje Francja. „Gdy Amazonia cierpi, cały świat cierpi" - piszą amazońscy biskupi, a cytuje ich najnowszy „Gość”. Zainteresujmy się tymi gazetami!

8. Niedzielny suchar:
Chorej kobiecie lekarz zaleca:
- Niech pani codziennie rano pije jedno surowe jajko.
- Nie może mi pan przepisać innej kuracji? Ja nie znoszę jajek!
- A kto je pani każe znosić?!

Dobrej niedzieli wszystkim życzę. Szczęść Boże!