Ogłoszenia duszpasterskie na 23 lutego 2020

1. Dzisiaj jest rocznica śmierci naszego księdza proboszcza Włodzimierza Surmińskiego. Zmarł 23 lutego 2016 roku. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Będziemy się w jego intencji modlić także w najbliższą środę o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 10.00 i 18.00. Ta druga Msza św. połączona będzie z Nowenną do NMP Nieust. Pomocy. Obie Msze św. w górnym kościele. Oczywiście, jeśli nie wróci mróz, wtedy w kaplicy dolnej. Już dzisiaj zapraszam też na Rekolekcje Wielkopostne od 29 marca do 1 kwietnia, które poprowadzi ks. Andrzej Cieślik z Sosnowca – Zagórza. Szczegóły są już na stronie internetowej naszej parafii: www.sosnowiec.org.pl

3. W piątek pierwsza Droga Krzyżowa. Zapraszam o godz. 17.00 do kaplicy. Zachęcam do pozostania po nabożeństwie na Mszy św., która rozpocznie się od razu po Drodze Krzyżowej. W niedzielę natomiast nabożeństwo „Gorzkich Żali” o godz. 17.30.

4. W najbliższą sobotę czyli 29 lutego o godz. 13.00 zapraszam mieszkańców ulicy Obrońców Warszawy 1A, 2A, 3A do włączenia się w dzieło posprzątania naszej świątyni.  Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, wszystkie modlitwy, pomoc, pomysły i złożone ofiary. Wymieniliśmy wszystkie stare lub spalone żarówki w kościele górnym i dolnej kaplicy „Betlejemce”. W przyszłości jest też plan wymiany oświetlenia przy krzyżu i obrazie w ołtarzu głównym.

5. Komunikat Księdza Biskupa: Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2020”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

Przy wyjściu z kościoła jest lista, gdzie można wpisać swoje imię i nazwisko i wybrany dzień tygodnia, w czasie którego będziemy pościć. Można wybrać datę od 27 lutego do 9 kwietnia.

6. Zachęcam do lektury nowych numerów „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Przy wyjściu są też ulotki o 1 procencie na Caritas do zabrania u pana kościelnego.

7. A na koniec bajeczka, ale, niestety, bardzo prawdziwa: Pewne trzy parafie nawiedziła plaga wiewiórek. Całe dziesiątki rudych stworzonek zamieszkały w murach kościołów. Członkowie pierwszej parafii uznali to za wolę Boga i wiewiórki zostały. W drugiej parafii delikatnie wyłapano wszystkie i wywieziono do lasu, lecz po trzech dniach wróciły. Tylko w trzeciej parafii znaleziono właściwe rozwiązanie: wiewiórki zostały ochrzczone i wpisane do rejestrów parafialnych. Od tej pory widuje się je tylko na Wielkanoc i w Boże Narodzenie.

Życzę wszystkim, by byli lepsi, mądrzejsi i pobożniejsi od wiewiórek. Szczęść Boże!