Ogłoszenia duszpasterskie na 22 marca 2020, IV niedziela Wielkiego Postu

1. W związku z ostatnimi wydarzeniami musimy odwołać tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy do skorzystania z bogatej możliwości rekolekcji w internecie, a przede wszystkim do większego zaangażowania w modlitwę indywidualną, lekturę Pisma św., dobrej książki religijnej i czasopism. Oczywiście jest możliwość skorzystania ze spowiedzi. Jednocześnie informujemy, że Msze św. i nabożeństwa odprawiane są w zwykłych godzinach, ale w górnym kościele, by zachować możliwość odpowiedniej odległości między uczestnikami liturgii.

2. Kancelaria parafialna jest czynna w dotychczasowych godzinach, prosimy jednak, by przychodzić tylko ze sprawami, które są ważne i wymagają natychmiastowego załatwienia. W czasie liturgii staramy się zachować od siebie jak największą odległość, znak pokoju przekazujemy przez skinienie głową, adoracja krzyża odbywa się poprzez przyklęknięcie lub skłon bez dotykania go, nie korzystamy z kropielnic. Mamy nadzieję, że epidemia koronawirusa szybko ustanie i będziemy mogli w sposób nieskrępowany korzystać z dóbr duchowych oferowanych przez Kościół.

3. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 w kościele. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.30 również w górnym kościele. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Nowenna do Matki Bożej o 18.00. W sobotę 10 rocznica święceń biskupich ks. bpa Grzegorza Kaszaka.

4. Od wczoraj pan Marian Michalczyk rozpoczął modernizację tabernakulum w naszym kościele. Dziękuję za tę inicjatywę i zaangażowanie. W posprzątaniu kościoła pomógł mu nasz pan kościelny Józef Grapa. „Bóg zapłać”.

5. Wczoraj w Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej doszło do profanacji. Mężczyzna wtargnął do wnętrza budynku i zniszczył ołtarz i krzyż. Był kompletnie pijany. Ksiądz biskup prosi wszystkich o modlitwę w intencji tamtej wspólnoty parafialnej i duszpasterzy.

6. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, od nowego numeru „Gościa Niedzielnego” wstrzymany czasowo zostaje kolportaż parafialny tygodnika. Najnowsze wydanie elektroniczne "Gościa" można zamówić przez internet za darmo. Tygodnik „Niedziela” ukazuje się normalnie, choć od przyszłego tygodnia ograniczone zostaną jego edycje diecezjalne.

7. Prośmy w modlitwach indywidualnych o zdrowie dla nas wszystkich, by dobry Bóg pomógł wszystkim przezwyciężyć pandemię. Niech ten Wielki Post będzie dla nas czasem wspólnych rekolekcji i zbliżenia się do Stwórcy. Wszystkim, Parafianom i Gościom, życzę wielu Bożych łask. Szczęść Boże!