Ogłoszenia duszpasterskie na 19 kwietnia 2020, Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed wystawionym Najśw. Sakramentem Koronka do Miłosierdzia Bożego. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski; wspominamy również św. Jerzego. W sobotę święto św. Marka Ewangelisty.

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w tych dniach dbają o nasz kościół parafialny, sprzątając, przygotowując liturgię. Wczoraj w to dzieło włączyły się dwie panie z panem kościelnym. „Bóg zapłać” za odwagę, poświęcony czas i wysiłek.

3. Na tablicy ogłoszeń i na internetowej stronie parafialnej umieściliśmy numer konta parafialnego. W związku ze wszystkimi opłatami, jakie każdego miesiąca ponosi parafia, wszystkim wpłacającym ofiary serdeczne „Bóg zapłać”. Kancelaria Parafialna pozostaje zamknięta do odwołania.

4. Od poniedziałku wszystkie Msze św. będą sprawowane w górnym kościele. Zgodnie z zarządzeniami władz może w nich uczestniczyć do 73 osób, nie licząc księży. Jest to związane z wielkością naszej świątyni. W czasie liturgii trzeba mieć zasłonięte usta i nos. Zwolniony jest jedynie celebrans na czas trwania nabożeństwa. Ze względu na wielkość, w naszej kaplicy pogrzebowej w czasie nabożeństwa wewnątrz może się znajdować 6 osób, nie licząc obsługi.

5. W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną uroczystość I Komunii św. planowana pierwotnie na 17 maja z oczywistych względów nie może się odbyć w wyznaczonym terminie. W związku z tym po konsultacjach dzieci przygotowujące się do sakramentu pokuty i Eucharystii przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii, jeśli nie zajdą jakieś nieprzewidziane okoliczności, 27 września (niedziela) o godz. 11.30. Uroczystość rocznicy I Komunii św. połączona z odpustem parafialnym (24 maja)  i bierzmowanie (27 maja) na razie są planowane w niezmienionych terminach.

6. Do nabycia są tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” datowane na Wielkanoc i Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

7. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, życząc zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Niech Matka Boża Wspomożenia Wiernych ma nas w swojej przemożnej opiece. Szczęść Boże!