Ogłoszenia duszpasterskie na 10 maja 2020

1. W tym tygodniu: w środę Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00; czwartek – święto św. Macieja Ap.; sobota – św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

2. Do niedzieli Trójcy Świętej czyli 7 czerwca trwa możliwość przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Związane jest to ze spowiedzią. Zachęcamy do niej, aby wypełnić obowiązek wynikający z przykazania kościelnego.

3. 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła - święty Jan Paweł II. Setna rocznica jego narodzin to okazja do wdzięczności Bogu za dar Papieża - Polaka. W niedzielę, 17 maja, podczas Eucharystii czytany będzie list Episkopatu Polski dotyczący rocznicy. Warto się w tych dniach pomodlić przed obrazem i relikwiami św. Jana Pawła II znajdującymi się w naszym kościele w lewej nawie. Z powodu pandemii adorujemy je wyłącznie przez uklęknięcie lub skłon głowy.

4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w tych dniach dbają o nasz kościół parafialny, sprzątając, przygotowując liturgię. Na tablicy ogłoszeń i na internetowej stronie parafialnej umieściliśmy numer konta parafialnego. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom. Przypominam, że Msze św. przez cały tydzień odprawiane są w górnym kościele.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00; w niedzielę o godz. 17.30.

6. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Piotr Boczar i Ewa Pajdak, oboje z naszej parafii. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

7. Przy wyjściu z kościoła u pana kościelnego są do nabycia nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

8. Niedzielny suchar: Wnuczek zadaje pytanie: - Babciu, dlaczego nie zdejmujesz okularów, kiedy kładziesz się spać?
- A bo tak mi się popsuł wzrok, że starych znajomych we śnie nie poznaję.

Dobrej, błogosławionej niedzieli życzymy wszystkim Parafianom i Gościom. Szczęść Boże!