Ogłoszenia duszpasterskie na 12 lipca 2020

1. W tym tygodniu: poniedziałek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi nasz rodak, ojciec Krzysztof Mroczek; środa – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, o 18.00 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; czwartek – NMP z góry Karmel; w niedzielę za dwa tygodnie po Mszy św. o 10.00 poświęcone zostaną pojazdy z okazji wspomnienia św. Krzysztofa.

2. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna jest w okresie wakacyjnym we wtorki i czwartki po Mszy św. czyli o godz. 18.30. Do końca wakacji nie podajemy ulic, których mieszkańców zapraszamy do sprzątania kościoła. Każdy może jednak przyjść w soboty o 13.00 i włączyć się w to dzieło. Bardzo dziękuję za wczorajsze sprzątanie paniom Wańskiej i Gorgoń. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

3. Zgodnie z zapowiedzią w czwartkowe popołudnie na plac przed bramą kościoła trafiły stare telewizory, magnetowidy, grzejniki, mikrofony itd. Dochód z akcji trafi do polskich misjonarzy pracujących w Afryce. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ten ekologiczny sposób włączyli się w to dzieło. Dziękuję także osobom, które pomagały innym w dostarczeniu na miejsce zbiórki zużytego sprzętu, a nawet go pilnowały.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Katarzyna Wacławik i Dawid Kucza, oboje z naszej parafii; Piotr Narewski, par. św. Anny w Zabrzu i Aleksandra Błach z naszej parafii; Michał Walencik z parafii św. Joachima w Sosnowcu – Zagórzu i Paulina Czekaj z naszej parafii. 

5. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

6. Niedzielny suchar: Pytanie: Czy Ewa zdradzała Adama? Odpowiedź: Tego dokładnie nikt nie stwierdził, ale niektórzy uczeni uważają, że człowiek pochodzi od małpy...

7. Solenizantom obchodzącym w tym tygodniu imieniny oraz urodziny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Panu Bogu przez wstawiennictwo naszej Patronki. Naszym Parafianom i miłym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, a na ten tydzień wakacji mówimy: Szczęść Boże!