Ogłoszenia duszpasterskie na 26 lipca 2020

1. W tym tygodniu: dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę, dobre słowo i ofiary na tacę czy konto. Dziękuję także wszystkim sprzątającym kościół i dbającym o kwiaty przed ołtarzem. W środę – wspomnienie św. Marty, wieczorem Nowenna do NMP Nieust. Pomocy z Mszą św. zbiorową, na którą wszystkich czcicieli Matki Bożej i nie tylko zapraszam; piątek – św. Ignacego z Loyoli; sobota – św. Alfonsa Liguoriego.

2. W sobotę rozpoczyna się sierpień. Przypominamy o zachęcie polskich biskupów, by w tym miesiącu zachować trzeźwość. Policja apeluje natomiast z okazji dnia św. Krzysztofa o zachowanie bezpieczeństwa przez wszystkich użytkowników dróg.

3. Dzisiaj po Mszy św. poświęcone zostaną pojazdy z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Dziękuję za złożone przy tej okazji ofiary. Zaraz po błogosławieństwie końcowym proszę kierowców, by udali się do swoich pojazdów. Po zakończeniu liturgii podejdę do nich na parking.

4. Na tablicy ogłoszeń i w internecie są przypomnienia związane z panującym nadal stanem pandemii. Proszę się do nich stosować.

5. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

6. Lato w pełni. Pracującym życzę wytchnienia od upału i bezpiecznej pracy; emerytom i rencistom codziennych małych radości; dzieciom i młodzieży udanych wakacji; wyjeżdżającym pełnych wrażeń urlopów; wszystkim uśmiechu, zdrowia i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Szczęść Boże!