Ogłoszenia duszpasterskie na 16 sierpnia 2020

1. We wtorek 4 sierpnia cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń - porażająca. Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Dlatego, tak, jak w całej Polsce, przy wyjściu z kościoła można na ten cel złożyć swój dar finansowy do puszki. „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu: poniedziałek – św. Jacka, kapłana; środa – o 18.00 Nowenna do NMP Nieust. Pomocy; czwartek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; piątek – św. Piusa X, papieża; sobota – wspomnienie NMP Królowej; w przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Będzinie piesza pielgrzymka Zagłębia na Jasną Górę, z racji pandemii uczestniczą w niej tylko przewodnicy grup. Towarzyszmy im naszymi modlitwami.

3. Na tablicy ogłoszeń i w internecie są przypomnienia związane z panującym nadal stanem pandemii. W kościele obowiązuje zasłanianie ust i nosa. Zachowajmy też w miarę możliwości dystans między sobą. Przede wszystkim jednak zachowajmy zdrowy rozsądek i życzliwość wobec siebie!

4. Bardzo dziękuję czterem paniom, które razem z panem kościelnym w piątek posprzątały kościół i udekorowały go bukietami przed dniem Matki Bożej Wniebowziętej.

5. Zapraszam na Mszę św. zbiorową w intencji żywych i zmarłych. Intencje na tę Mszę św. można składać nawet tydzień wcześniej. Msza św. zbiorowa będzie o godz. 18.00 razem z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 26 sierpnia.

6. Niedzielny suchar: u lekarza: - Panie doktorze, czy wyleczy mnie pan z bezsenności? / - Tak, ale najpierw trzeba ustalić i zlikwidować przyczynę. / - Lepiej nie. Żona jest bardzo przywiązana do naszego dziecka.

Dobrej, spokojnej niedzieli wszystkim życzę. Szczęść Boże!