Ogłoszenia duszpasterskie na 30 sierpnia 2020

1. W tym tygodniu: dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i troski o wspólnotę; wtorek – 81 rocznica wybuchu II wojny światowej; środa – o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy; czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, to także dzień imienin ks. bp Grzegorza Kaszaka, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach; I piątek miesiąca: o 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi, o 17.20 nabożeństwo pierwszopiątkowe. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla uczniów, nauczycieli i katechetów, którzy w tym tygodniu rozpoczną nowy rok szkolny.

2. Jutro o godz. 17.30 Msza św. dziękczynna za 34 lata pracy pani katechetki Anny Paździor oraz w intencji jej uczniów. Zapraszamy wszystkich byłych i obecnych uczniów naszej szkoły podstawowej z rodzicami.

3. Od jutra wracamy do Mszy św. w dni powszednie o godz. 17.30 i 18.00, a od przyszłej niedzieli będą już cztery Msze św.: o 8.00; 10.00; 11.30 i 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Intencje mszalne można też zamówić po Mszach św. w zakrystii. Przypominamy, że chrzty odbywają się w 1 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 10.00. Intencje mszalne na przyszły rok będzie można zamówić od niedzieli za dwa tygodnie.

4. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.30 poświęcone zostaną tornistry, torby, podręczniki i wszelkie pomoce szkolne. Zapraszamy szczególnie dzieci rozpoczynające naukę w klasach najmłodszych i przedszkolaków. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Bardzo dziękuję paniom, które wczoraj posprzątały kościół i przygotowały świeże kwiaty.

5. Witamy w naszej wspólnocie księdza Arkadiusza Witkowskiego. Ks. Arkadiusz święcenia kapłańskie przyjął w roku 2008. Najpierw posługiwał jako wikariusz w parafii Jangrot. Przez trzy lata poszerzał swoją wiedzę na Uniwersytecie Santa Croce w Rzymie. Był  wikariuszem w parafii św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu i w parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Dziękujemy panom, którzy pomogli ks. Arkadiuszowi przenieść meble.

6. Ks. Arkadiusz odwiedzi w najbliższą sobotę przed południem chorych z Najśw. Sakramentem. Rodziny lub sąsiadów prosimy jednak o zgłoszenie takiego pragnienia po Mszach św. w zakrystii lub we wtorek w kancelarii parafialnej.

7. Na tablicy ogłoszeń i w internecie są przypomnienia związane z panującym nadal stanem pandemii.

8. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Adam Waldon, parafia tutejsza – Joanna Nosek, parafia Matki Bożej Częstochowskiej, Kosztowy.

9. Dobrej niedzieli życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom. Niech Matka Boża Wspomożenia Wiernych wyprasza nam wszystkim potrzebne łaski. Szczęść Boże!