Ogłoszenia duszpasterskie na 13 września 2020

1. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zadbajmy, by na ścianach naszych mieszkań był krzyż, a przydrożne krzyże przyozdobione. We wtorek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej; środa – św. Męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, wieczorem o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej; w piątek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, a szczególnie dzieci i młodzieży; przyszła niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu Bożych łask.

2. Papież Franciszek zdecydował, że zbiórka dla Ziemi Świętej, która tradycyjnie odbywała się w Wielki Piątek, w tym roku będzie miała miejsce do puszki w niedzielę poprzedzającą święto Podwyższenia Krzyża, czyli dzisiaj.

3. Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

4. Próba dzieci przed Pierwszą Komunią w środę po Mszy św. wieczornej czyli o 18.45.

5. Osoby pragnące włączyć się w duszpasterstwo naszej parafii jako ministranci, lektorzy, schola dziecięca i młodzieżowa prosimy o kontakt z ks. Arkadiuszem. Wszelkie informacje w zakrystii, kancelarii czy też w naszej szkole.

6. W najbliższych dniach rozpocznie się wymiana oświetlenia w prezbiterium naszego kościoła. Żarówki wokół krzyża i obrazu Matki Bożej zamienione zostaną na oświetlenie ledowe, halogenowe lampy także na oszczędne oświetlenie ledowe.

7. Na tablicy ogłoszeń i w internecie są przypomnienia związane z panującym nadal stanem pandemii. Zapraszamy na parafialną stronę internetową.

8. Zmarły cztery lata temu ks. Gabriele Amorth, najbardziej znany egzorcysta na świecie, którego postać jest opisana w nowej „Niedzieli”, powtarzał, że Szatan jest mistrzem w ukazywaniu zła jako dobra, w przekręcaniu naszego postrzegania rzeczywistości. Warto przeczytać więcej. A w „Gościu Niedzielnym” o tym, jak Kościół odnosi się do środowiska LGBT.

9. Na nowy tydzień wszystkim Parafianom i Gościom życzę wielu Bożych łask. Niech Matka Boża Wspomożenia Wiernych ma nas w swojej opiece. Dużo radości i ciepła na ten ostatni tydzień astronomicznego i kalendarzowego lata. Szczęść Boże!