Ogłoszenia duszpasterskie na 11 października 2020

1. W tym tygodniu: dzisiaj Dzień Papieski - wychodząc z Kościoła możemy wesprzeć ofiarami do puszki żywy pomnik ku czci św. Jana Pawła II, fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera młodzież z małych wiosek z całej Polski; w środę Dzień Edukacji Narodowej: wszystkim pracownikom oświaty życzymy cierpliwości, siły i przede wszystkim Bożego błogosławieństwa w pracy; w środę o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy; za tydzień Niedziela Misyjna, ofiary na tacę przeznaczone są na dzieła misyjne. W przyszłą niedzielę także ogólnopolskie badanie liczby uczestników niedzielnej Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

2. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 17.30. We wtorki i czwartki w sposób szczególny zapraszamy na to nabożeństwo dzieci z rodzinami.

3. Pary planujące w najbliższych miesiącach zawarcie małżeństwa zapraszamy do udziału w PreKanach w parafii na Klimontowie przez trzy niedziele od 18 października. Obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie się na specjalnym formularzu, który dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii. Tam też więcej szczegółów.

4. Od dzisiaj zapraszamy młodzież naszej parafii, licealistów, studentów, młodzież pracującą na serię spotkań integracyjno-formacyjnych mających formę duszpasterstwa akademickiego. Zaczynamy po Mszy świętej o godzinie 18.00. Wszelkie informacje u ks. Arkadiusza.

5. Spotkanie rodziców klas trzecich dotyczące Pierwszej Komunii dzisiaj po Mszy świętej o 11.30.

6. Od dzisiaj można złożyć wypominki roczne, półroczne i oktawalne. Ofiara za wypominki oktawalne jest dobrowolna. W przypadku wypominków rocznych ofiara za jednego zmarłego wynosi tyle, co za Mszę św. Ofiara za wypominki półroczne (do końca kwietnia) to połowa tej sumy. Wypominki roczne lub półroczne polegają na tym, że przed wyznaczoną niedzielną Mszą św. kapłan wymienia zmarłych z imienia lub nazwiska (w zależności od tego, jak ktoś sobie zażyczył). Jeżeli my teraz modlimy się za zmarłych, to Boża Sprawiedliwość sprawi, że za nas również ktoś z naszych bliskich będzie się modlił. Gdy Pan powoła nas do wieczności, wtedy nic nam nie będzie potrzebne, tylko modlitwa za nasze zbawienie. Wypominki prosimy składać w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. U pana kościelnego są gotowe kartki na wypominki oktawalne. Nazwiska zmarłych na wypominki roczne lub półroczne trzeba podyktować.

7. Na prośbę bardzo wielu uczestników liturgii można z powrotem korzystać z wody święconej przy wchodzeniu do kościoła. Zachowane zostały jednak rygory sanitarne związane z panującą pandemią. Wchodząc do świątyni, po prawej stronie znalazł swoje miejsce automatyczny podajnik z wodą święconą. Wystarczy podstawić rękę pod urządzenie z fotokomórką, blisko, ale bez dotykania, by skapało kilka kropel wody. Na stoliku przy wejściu do kościoła jest też naczynie z płynem do dezynfekcji rąk.

8. Przypominamy osobom które opiekują się grobami  na cmentarzu, aby zainteresować się grobami opuszczonymi. Prosimy o zgłaszanie się do administracji cmentarza z dokumentami potwierdzającymi opłatę na 20 lat i potwierdzenie czy nadal tym grobem ktoś się będzie zajmował.

9. Na tablicy ogłoszeń i w internecie są przypomnienia związane z panującym nadal stanem pandemii. Od soboty zakrywać trzeba usta i nos w przestrzeni publicznej – w sklepach, autobusie, na ulicy, także w kościele (nie dotyczy celebransów). Za nieprzestrzeganie tego przepisy grożą wysokie mandaty.

10. Nasz Zbawiciel zaprasza nas na ucztę, spotkanie. Zwłaszcza w każdą niedzielę i święto. Odrzucając to zaproszenie, sami sobie czynimy krzywdę, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii, gdy modlitwa o pomoc jest szczególnie potrzebna. Bo od Boga pochodzi moc, która jest zdolna pokonać każde zło. Przypominając o tym, wszystkim Parafianom i Gościom obecnym na liturgii życzymy Bożej opieki, wsparcia Matki Bożej, naszej Patronki. Dobrego, pogodnego tygodnia. Szczęść Boże!