Ogłoszenia duszpasterskie na 22 listopada 2020

1. W tym tygodniu: dzisiaj po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca PJ i akt oddania rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi; wtorek – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy; środa – o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy; za tydzień I Niedziela Adwentu.

2. Dzisiejsza taca to tzw. Świętopietrze: na całym świecie zbierane są datki na działalność Stolicy Apostolskiej. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Bardzo dziękujemy za wszelkie dary duchowe i materialne, które wspierają naszą parafialną wspólnotę. Niech dobry Bóg wynagrodzi każdy gest życzliwości i troski. Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół i dbającym o kwiaty. Gorąco prosimy o ofiarowanie Panu Bogu trochę więcej czasu i przeznaczenie go na częstsze uczestnictwo we Mszy Świętej w tygodniu, o codzienne odmawianie różańca, o lekturę czasopism katolickich, aby pogłębić i rozwinąć nasze życie wiary.

3. Za tydzień, w I niedzielę Adwentu, poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Adwentowy Dzień Skupienia i Spowiedzi planujemy na sobotę, 12 grudnia. Szczegóły w internecie i w gablotce.

4. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" wywiad z kapłanem diecezji sosnowieckiej - ks. dr. hab. Pawłem Sobierajskim. Na co dzień mieszka razem z księżmi emerytami, którymi się opiekuje w dobie pandemii. W jedną z najbliższych niedziel będzie do nabycia kalendarz diecezji sosnowieckiej.

5. Niedzielny suchar: - Panie doktorze, po zastosowaniu przepisanego mi leku zupełnie ustąpiły dolegliwości – mówi zadowolony pacjent. - Drogi panie, proszę pogratulować farmaceucie, on wykazał się geniuszem – stwierdza lekarz. - Dlaczego pan tak uważa? - Bo ja tylko próbowałem rozpisać długopis – odpowiada medyk…

Dzisiaj na szczęście mamy e-recepty. Życzę, by nie były potrzebne. Dużo zdrowia, a przede wszystkim Bożego błogosławieństwa życzymy Parafianom i Gościom. Dziękujemy, tym wszystkim, którzy mimo pandemii, przychodzą do świątyni, by się modlić wspólnie. My się modlimy za Was, i prosimy o modlitwę w naszej intencji. Szczęść Boże!