Ogłoszenia duszpasterskie na 6 grudnia 2020, II niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu: dzisiaj zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie; o 10.00 Msza św. w intencji górników. Poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; wtorek – urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP; środa – o 18.00 Nowenna do NMP Nieust. Pomocy.

2. W najbliższą sobotę bardzo mocno zachęcamy do skorzystania z Adwentowego Dnia Skupienia i sakramentu pokuty czyli spowiedzi. W górnym kościele od 9.00 trzech księży będzie dyżurować w konfesjonałach. Ukoronowanie spowiedzi będzie Msza św. o 10.00. Po południu spowiedź także w górnym kościele od 17.00, zakończona Mszą św. koncelebrowaną o godz. 18.00. Zapraszamy do małego odnowienia sumienia, czyli udziału w Adwentowym Dniu Skupienia i spowiedzi. Konfesjonały są odkażane, kościół jest bezpieczny. Zachowajmy tylko dystans, nośmy maseczki, dezynfekujmy ręce. Dobre przygotowanie na Boże Narodzenie - BEZCENNE!

3. W nadchodzącym tygodniu Msze św. w górnym kościele we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę; w kaplicy na dole w poniedziałek, środę, piątek. Serdecznie zapraszamy na Roraty o 18.00; we wtorki i czwartki szczególnie, choć nie tylko, mile widziane są dzieci z rodzicami.

4. Panowie Waldemar Paździor i Franciszek Popowski zamontowali dwie górnicze lampy przy obrazie św. Barbary w ołtarzu bocznym w naszym kościele. Patronka górników i lampy przypominają o górniczym pochodzeniu osiedla Juliusz.

5. U pana kościelnego są świece Caritas (mała 7 zł; duża 18 zł.). Są też poświęcone opłatki na stół wigilijny. Są odpowiednio zabezpieczone folią i septyczne. Opłatki dla swojej rodziny, a być może także dla sąsiadów i znajomych można nabyć przy wyjściu z kościoła. Zwyczajowy dar przy okazji opłatka będzie w tym roku przeznaczony na remont dzwonów na wieży naszego kościoła, który planujemy w przyszłym roku, a to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jest też diecezjalny kalendarz ścienny po 10 zł.

6. W nowym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o świętości Jana Pawła II. W „Niedzieli” bardzo na czasie w naszej parafii o sekretach dobrej spowiedzi.

7. Niedzielny suchar: w mieszkaniu dzwoni telefon. Kowalski, ojciec trzech dorastających córek, podnosi telefon. - Halo, czy to ty żabciu? - słyszy w słuchawce basowy głos. - Nie, przy telefonie właściciel stawu.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. I pamiętajmy o sobotnim dniu spowiedzi. Szczęść Boże!