Ogłoszenia duszpasterskie na 20 grudnia 2020, IV niedziela Adwentu

1. W związku z trwającą wciąż pandemią koronawirusa, zgodnie z zaleceniami księdza biskupa Grzegorza Kaszaka, tegoroczna wizyta duszpasterska zwana kolędą zostaje przesunięta na okres po zakończeniu zagrożenia zarażeniem wirusem. W specjalnym liście skierowany do kapłanów bp Grzegorz Kaszak pisze: „Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że tradycyjne odwiedziny duszpasterskie, pomimo panującej pandemii, będą możliwe. A ja uważałem, że w czasie, gdy jest tak dużo obaw i lęku w sercach wiernych, w ich rodzinach, kiedy ludzie boją się o siebie i swoich najbliższych, wizyta duszpasterska jest bardzo potrzebna, by wlać w ludzkie serca nadzieję i otuchę”. Ksiądz biskup dodaje jednak, że w związku z pandemią odwiedziny wiernych w ich domach są niemożliwe. „Zalecam, aby w tym roku zrezygnować z tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej, przekładając ją na inny czas”.

Informuję, że będziemy jednak chcieli, co również sugeruje ksiądz biskup,  spotkać się z naszymi parafianami, ale w kościele i w odpowiednim reżimie sanitarnym. Będą to spotkania w czasie Mszy św. z mieszkańcami poszczególnych ulic. Chętni na zakończenie będą mogli otrzymać specjalny zestaw z kredą, by być naszym przedłużeniem i na drzwiach domów i mieszkań samemu zaznaczyć, że tu mieszkają uczniowie Chrystusa, którzy proszą o Boże błogosławieństwo. Szczegóły podamy w święta. Jednocześnie informujemy, że Msze św., które pod koniec grudnia i w styczniu miały być o godz. 7.00, będą odprawiane wieczorem.

2. W środę o 18.00 Nowenna do NMP Nieust. Pomocy. W wigilijny czwartek kancelaria będzie nieczynna, nie będzie też Mszy św. wieczornej. W piątek i sobotę czyli I i II dzień świąt Msze św. tak, jak w niedzielę. Pamiętajmy o zachowaniu odległości między sobą i noszeniu maseczek. W piątek, z racji uroczystości Bożego Narodzenia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za tydzień Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

3. W tym roku w związku z ograniczeniami epidemicznymi, w naszym kościele zostaną odprawione dwie Pasterki - jedna o godz. 22.00, a druga tradycyjnie o północy. Taca przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia. Jednocześnie informujemy, że Msza św. na zakończenie roku będzie odprawiona 31 grudnia o godz. 16.00, a więc wcześniej niż zwykle, z powodu ograniczeń w przemieszczaniu się.

4. W tym tygodniu Msze św. w dolnym kościele w poniedziałek i środę, w pozostałe dni w kościele górnym. Zapraszamy na ostatnie Roraty: od poniedziałku do środy o 18.00. We wtorek szczególnie mile widziane dzieci z rodzinami.

5. Bardzo dziękuję wszystkim Paniom i Panom, którzy przygotowali szopki i dekoracje świąteczne oraz posprzątali kościół. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą Parafię. Bóg zapłać za ofiary na tacę i na nasze konto, za dary składane przy okazji opłatka. Niech dobry Bóg wynagrodzi każdy gest życzliwości i troski o wspólnotę.

6. U pana kościelnego są poświęcone opłatki na stół wigilijny. Jest też diecezjalny kalendarz ścienny. Świec Caritas już nie ma.

7. Niedzielny suchar: dwóch dziennikarzy złowiło złotą rybkę: - Wypuście mnie, a spełnię wasze trzy życzenia.
- Chciałbym aby wszyscy ludzie byli szczęśliwi, mądrzy i nie było przestępstw - powiedział pierwszy.
- A zastanawiałeś się idioto, o czym będziemy pisali i z czego będziemy teraz żyli? - spytał się drugi.

Dobrego, spokojnego przedświątecznego tygodnia wszystkim Parafianom i Gościom życzymy. Szczęść Boże!