Ogłoszenia duszpasterskie na 24 stycznia 2021

1. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim za ofiary na tacę i na nasze konto. „Bóg zapłać” za troskę o wspólnotę.

2. Dzisiaj także „Dzień  solidarności z Chorwacją”. Przed kościołem do puszki zbiórka  datków na ten cel. To także Niedziela Słowa Bożego oraz Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Kończymy również Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W poniedziałek święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. We wtorek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa; w środę o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy ze Mszą św. zbiorową; czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

3. Od poniedziałku do soboty Msze św. o 17.30 i 18.00 w kaplicy dolnej „Betlejemce”, Msze św. w niedziele – w kościele górnym.

4. Członkowie Akcji Katolickiej ufundowali cztery nowe świece ołtarzowe i patenę. „Bóg zapłać”. Dziękuję też sprzątającym i dekorującym nasz kościół. W poniedziałek za tydzień, czyli 1 lutego, o godz. 16.00 zapraszam już dzisiaj panie i panów do demontażu dekoracji świątecznych.

5. Ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godzinie 11:00 w kościele.

6. Osoby, które chciałyby poznać lepiej Pismo Święte, nauczyć się, jak odczytywać Słowo Boże i dzięki temu pogłębiać swoją wiarę, zapraszamy na pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego. Czas - najbliższy wtorek po Mszy św.  wieczornej, czyli ok. 18:30; miejsce - sala na plebanii. Informacje u ks. Arkadiusza.

7. W niedzielę za tydzień o 11.30 spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św.

8. Zachęcam do lektury naszych tygodników. W „Niedzieli” o tym jak chrześcijaństwo, judaizm i islam podchodzą do aborcji, kary śmierci, rozwodów; w „Gościu Niedzielnym” fotoreportaż z muzeum Domu św. Jana Pawła II w Wadowicach, które, kto jeszcze nie był, po pandemii koniecznie trzeba odwiedzić.

9. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego. Może więc warto znaleźć na półce egzemplarz Pisma św. i do niego na nieco dłużej zajrzeć. A kto chce więcej, zapraszamy do Kręgu Biblijnego. Wszystkim życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!