Ogłoszenia duszpasterskie na 31 stycznia 2021

1. W tym tygodniu: wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego; środa Nowenna do MB Nieust. Pomocy o 18.00; piątek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, to także I piątek miesiąca; sobota – wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników.

2. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. W czasie Mszy św. błogosławieństwo świec. Ofiary zbierane tego dnia do puszek przeznaczone są na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych. W naszej parafii we wtorek dwie Msze św.: o godz. 17.00 i 18.00, obie w górnym kościele. W pozostałe dni tygodnia Msze św. w dolnej kaplicy o 17.30 i 18.00.

3. W tym tygodniu jest I piątek miesiąca: o godz. 16.30 w „Betlejemce” wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Przed 17.30 nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę od 10.00 ks. Arkadiusz uda się do chorych, których można zgłaszać po Mszach św. w zakrystii.

4. Jutro czyli w poniedziałek o godz. 16.00 zapraszam panie i panów do demontażu dekoracji świątecznych.

5. Ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godzinie 11.00 w kościele.

6. Osoby, które chciałyby poznać lepiej Pismo Święte zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o 18.30 do sali na plebanii, wejście od strony kancelarii.

7. Dzisiaj o 11.30 spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św.

8. Niedzielny suchar: Jeden z księży wspominał kiedyś rozmowę z parafianką: - Doszły mnie słuchy, że wczoraj wieczorem ktoś u was straszliwie przeklinał. Tak nie można, dzieci się gorszą, a jaki zły przykład dla sąsiadów. / - Bardzo przepraszam, ale właśnie wybieraliśmy się do kościoła i mój stary nie mógł znaleźć książeczki do nabożeństwa – wyjaśniła parafianka.

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Dziękujemy za wspólną modlitwę, a na ten tydzień życzymy: Szczęść Boże!