Ogłoszenia duszpasterskie na 14 marca 2021

1. W tym tygodniu: w środę o 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; w piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek swoje imieniny obchodzi nasz pan Józef, kościelny, dlatego życzymy mu wielu Bożych łask.

2. Krąg Biblijny we wtorek po Mszy św. o 18.00. Zapraszamy także nowe osoby w każdym wieku! Droga Krzyżowa w piątek o 17.00, Gorzkie Żale i Msza św. w niedzielę o 17.30.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Najlepiej zacząć od tego, skąd się wzięło oznaczające je słowo. A wzięło się ono z języka łacińskiego: od re-colligo oznaczającego „znowu zbierać, przyjmować, odzyskać” (w formie zwrotnej se recoligere oznacza „ochłonąć, opamiętać się”) lub też od re-colo - „na nowo uprawiać, znowu się czymś zajmować, przywrócić, jeszcze raz rozważyć”. Chodziłoby więc o powrót do czegoś, powtórne rozważenie, zajęcie się czymś jeszcze raz. Czym? Naszym życiem. Doskonałą zachętą do tak rozumianych rekolekcji mogą się dla nas stać słowa, które w Bożym Imieniu skierował sędziwy św. Jan Apostoł do Kościoła w Efezie: „Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość (…). Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości. Pamiętaj więc, skąd spadłeś, i nawróć się, i pierwsze czyny podejmij!” (Ap 2, 2-5). W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 i 10.00 Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych, o 11.30 dla dzieci i młodzieży; o 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Mszą św. dla dorosłych. W poniedziałek za tydzień Dzień Spowiedzi. Szczegóły są w gablotce i na stronie internetowej. Rekolekcje głosić będzie ks. Andrzej Cieślik, proboszcz parafii św. Joachima w Sosnowcu – Zagórzu.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na tacę, w kopertach oraz przekazywane drogą wpłat na konto parafii. Niech Bóg obfitością swoich łask wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom. W przyszłą niedzielę oraz we wtorek będziemy mogli złożyć dar na potrzeby rekolekcji. Bardzo prosimy nie tylko o wyjątkowe potraktowanie tej ofiary, ale także o gorliwą modlitwę za naszą parafię i ofiarowania Komunii świętej w tych intencjach. Bóg zapłać za okazywane wsparcie i zrozumienie…

5. Redakcja „Gościa Niedzielnego” przygotowała specjalne wydawnictwo, zatytułowane „Gość Extra”, w całości poświęcone Opiekunowi Jezusa. „Gość Extra” trafia do rąk czytelników kilka dni przed obchodzoną w Kościele liturgiczną uroczystością św. Józefa. Koszt wydania to 9 zł. Są oczywiście także nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” po 6 zł.

6. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Panu Bogu przez wstawiennictwo naszej Patronki. Dziękujemy za wspólną modlitwę, a na ten nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże.