Ogłoszenia duszpasterskie na 21 marca 2021, Rekolekcje Wielkopostne

1. Dzisiaj zgodnie ze zwyczajem tam, gdzie to możliwe, aż do Wielkiego Piątku zasłania się krzyże, dzisiaj także I dzień wiosny; w środę o 18.00 Msza św. z Nowenną do NMP Nieust. Pomocy; w czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 29 rocznica powstania diecezji sosnowieckiej, w czwartek Kościół w Polsce obchodzi Dzień Świętości Życia; za tydzień Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej, poświęcenie palm na wszystkich Mszach św., z racji pandemii nie będzie jednak procesji wokół kościoła; w niedzielę za tydzień także 12 rocznica święceń biskupich ks. bpa Grzegorza Kaszaka. Z soboty na niedzielę za tydzień zmiana czasu na letni – teoretycznie śpimy godzinę krócej. Również za tydzień Niedziela Serca dla Parafii.

2. W tym tygodniu wszystkie nabożeństwa w górnym kościele. Prosimy o zachowanie wszystkich przepisów związanych ze stanem epidemii, a więc np. zasłanianie ust i nosa. Szczegóły są w ogłoszeniu przy wejściu do kościoła. W tym czasie pandemii modlitwa i korzystanie z sakramentów są szczególnie ważne, gdyż wspierają nasze siły fizyczne oraz duchowe i stanowią wielkie wołanie do Pana Boga o ratunek.

3. Dzisiaj oraz we wtorek będziemy mogli złożyć dar na potrzeby rekolekcji. Bardzo prosimy nie tylko o wyjątkowe potraktowanie tej ofiary, ale także o gorliwą modlitwę za naszą parafię i ofiarowania Komunii świętej w tych intencjach. Bóg zapłać za okazywane wsparcie i zrozumienie.

4. W tym tygodniu z racji rekolekcji nie będzie kręgu biblijnego; Droga Krzyżowa w piątek o 17.00, Gorzkie Żale i Msza św. w niedzielę o 17.30.

5. Rozpoczęliśmy pierwsze od dwóch lat rekolekcje wielkopostne. W naszej wspólnocie serdecznie witamy ks. Andrzeja Cieślika, proboszcza parafii pw. św. Joachima w Sosnowcu – Zagórzu oraz dziekana tamtejszego dekanatu, o innych tytułach nie wspominając. Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej. W niedzielę Msze św. o 8.00, 10.00; o 11.30 Msza z kazaniem dla dzieci i młodzieży, o 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W poniedziałek ważny Dzień Spowiedzi. To najważniejsze zadanie Kościoła na Wielki Post 2021. Podobnie jak masowo szczepimy się, tak też masowo powinniśmy wrócić do spowiadania się. Konfesjonały są wyposażone w folie ochronne i zdezynfekowane. Spowiedź o 9.30, zakończona Mszą św. z nauką rekolekcyjną o 10.00. Po południu spowiednicy zasiądą w konfesjonałach o 17.15, by o 18.00 mogła być Msza św. z nauką rekolekcyjną. We wtorek o 10.00 Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych dla osób starszych i z różnymi dolegliwościami. O 18.00 Msza św. z błogosławieństwem rekolekcyjnym. Osobę Księdza Rekolekcjonisty i wszystkich Parafian polecajmy w modlitwie dobremu Bogu.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich przez wstawiennictwo MB Wspomożycielki Wiernych. Na cały tydzień życzymy: Szczęść Boże!