Ogłoszenia duszpasterskie na 9 maja 2021

1. W środę o 18.00 zapraszamy na Mszę św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy. W piątek święto św. Macieja Apostoła. Za tydzień Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. o 18.00. Spotkanie przed bierzmowaniem dzisiaj po Mszy świętej o 18:00 w górnym kościele. Osoby pragnące dołączyć do reaktywowanej scholi parafialnej zapraszamy na cotygodniowe próby w kościele w niedziele o 11.00.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00; w niedziele i uroczystości o 17.30.

4. Przy wyjściu z kościoła można sobie zabrać darmowe maseczki.

5. Za tydzień uroczystość I Komunii św. Ze względu na stan pandemii uczestniczyć w niej będą na dodatkowej Mszy św. wyłącznie dzieci i najbliższa rodzina. Dzieci uczestniczą później w wieczornych Mszach św. w ramach tzw. Białego Tygodnia. Za dwa tygodnie bierzmowanie, w czasie liturgii również tylko dla zainteresowanych. W soboty o 10.00 spowiedź przed tymi sakramentami.

6. Po konsultacjach z kilkoma osobami została podjęta decyzja o modernizacji ambonki w naszym kościele. Oznacza to jej podwyższenie o wykonany z dębu blat, zmianę mikrofonu i odnowienie symboli znajdujących się na ambonce. Jest już projekt wykonany w specjalizującą się w tego typu pracach Pracownię Architektury Wnętrz czyli Iwonę i Krzysztofa Kudaciak. Obecnie szukamy wykonawcy czyli stolarza. Są dalsze plany przygotowania tzw. miejsca przewodniczenia, doświetlenia prezbiterium i przede wszystkim przebudowy ołtarza głównego z remontem obrazu Matki Bożej. Wszystko to jednak dalsza perspektywa, zależna m.in. od… finansów.

7. W nowym „Gościu Niedzielnym” dodatek z aktualną Litanią do Matki Bożej wzbogaconą przez wezwania używane od tego roku w całym Kościele. Tygodnik „Niedziela” poprosił abp Jędraszewskiego, by wyjaśnił, co się takiego w katolickiej Polsce dzieje, że biskup krakowski – wzorem swojego poprzednika sprzed dziewięciu wieków – musi napominać rządzących i naród.

8. Niedzielny suchar: mąż do żony: Kiedy potrzebujesz pieniędzy jesteś dla mnie bardzo mila. / - Ale przecież ja zawsze jestem dla ciebie miła... / - No właśnie!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Panu Bogu przez wstawiennictwo naszej Patronki. Naszym dobrym Parafianom oraz miłym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, a na cały tydzień życzymy: Szczęść Boże!