Ogłoszenia duszpasterskie na 23 maja 2021, odpust, bierzmowanie, Zesłanie Ducha św.

Odpust, bierzmowanie, Zesłanie Ducha św.

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Oddajemy też cześć naszej Patronce, Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych. Szczególnie uczynimy to w czasie Mszy św. o 11.30. Wtedy też nabożeństwo majowe. Od jutra tzw. okres zwykły. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Środa – Dzień Matki; także wspomnienie św. Filipa Neri; o 18.00 Msza św. zbiorowa i Nowenna do MB Nieust. Pomocy. Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Przyszła niedziela – uroczystość Najśw. Trójcy, która kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

2. Dzisiaj ponad 50 osób przystąpi do sakramentu bierzmowania w czasie dwóch Mszy św. po południu tylko dla bierzmowanych, świadków i najbliższej rodziny. Dziękuję za wczorajszą pomoc w spowiedzi ks. Pawłowi Łajcy.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Przy wyjściu z kościoła można sobie zabrać darmowe maseczki, które nadal obowiązują wewnątrz świątyni. Zachęcamy do zapoznania się z planem procesji Bożego Ciała na tablicy ogłoszeń i w internecie. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Karol Retig i Aneta Kulińska, oboje mieszkają na terenie parafii św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu.

5. Choć Okres Wielkanocny kończy się w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to czas możliwości przyjęcia Komunii św. z tej okazji kończy się tydzień później – w Uroczystość Najświętszej Trójcy (w tym roku 30 maja).

6. Przy wyjściu z kościoła u pana kościelnego można kupić nowy numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

7. Humor z zeszytów szkolnych: „Grzech pierworodny otrzymujemy od Adama i Ewy. Wszystkie inne grzechy musimy popełnić sami”.

Życzę, by tych grzechów było jak najmniej. Niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże!