Ogłoszenia duszpasterskie na 6 czerwca 2021

1. W tym tygodniu: dzisiaj po Mszy o 11.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła; także dzisiaj odpust w parafii Księży Zmartwychwstańców na Kazimierzu; wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej; środa – po Mszy o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy; czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała; piątek – uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów, z racji uroczystości nie obowiązuje post; sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

2. Od poniedziałku do czwartku po Mszy św. o 18.00 procesje wokół kościoła. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – stąd procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła, a na zakończenie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. W piątek uroczystość Najśw. Serca PJ. Po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela.

3. Bardzo dziękuję wszystkim za piękne przeżycie uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa czyli Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości: pani organistce, panu kościelnemu, górnikom, naszej policji, całej asyście liturgicznej, paniom i panom przygotowującym ołtarze, dzieciom asystującym procesji w strojach, ministrantom. Zdjęcia z uroczystości są oczywiście na naszej stronie internetowej.

4. Od poniedziałku do 27 czerwca istnieje możliwość zapisania się na tegoroczną pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która rozpocznie się 23 sierpnia. Przed zapisaniem prosimy o zapoznanie się z Komunikatem Biskupa Sosnowieckiego dotyczącego zasad obowiązujących na pieszych pielgrzymkach diecezjalnych na Jasną Górę. Znajdziemy go na tablicy ogłoszeń i w internecie.

5. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Sebastian Śpiewak i Magdalena Kwapień – oboje z parafii św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu – Niwce; Patryk Wilk z parafii MB Szkaplerznej Sosnowcu i Barbara Grochulska z naszej parafii. Ktokolwiek znałby przeszkody, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

6. W tym roku przypada 30. rocznica pielgrzymki Papieża - Polaka do ojczyzny. Jan Paweł II nie przyjechał, aby świętować zwycięstwo nad komunizmem , jak wówczas oczekiwano. Zamiast tego papież przypomniał nam dziesięć przykazań i objaśniał ich znaczenie w nowych warunkach świeżo odzyskanej wolności. I o tym poczytamy i powspominamy z nową „Niedzielą”. A w „Gościu Niedzielnym” o czterech Ewangeliach z czterech ołtarzy Bożego Ciała.

7. Niedzielny suchar: Niemcy, 2 klasa szkoły podstawowej, zeszyt do religii - wolne tłumaczenie: „U nas mężczyzna może żenić się tylko z jedną kobietą. To się nazywa „monotonia”. Prawdopodobnie chodziło jedna o „monogamię”.

Wszystkim, Parafianom i Gościom, życzy błogosławionej, spokojnej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!