Ogłoszenia duszpasterskie na 13 czerwca 2021

1. W tym tygodniu: poniedziałek – 22 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu, 51 rocznica święceń kapłańskich ks. bpa Piotra Skuchy, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; środa – o 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; czwartek – uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, głównego patrona diecezji sosnowieckiej; piątek – 32 rocznica święceń kapłańskich ks. bpa Grzegorza Kaszaka.

2. Trwają zapisy na tegoroczną pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która rozpocznie się 23 sierpnia. Przed zapisaniem prosimy o zapoznanie się z Komunikatem Biskupa Sosnowieckiego dotyczącego zasad obowiązujących na pieszych pielgrzymkach diecezjalnych na Jasną Górę. Znajdziemy go na tablicy ogłoszeń i w internecie. Zapisy są w kancelarii parafialnej (wtorek i czwartek, godz. 16.30).

3. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Sebastian Śpiewak i Magdalena Kwapień – oboje z parafii św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu – Niwce; Patryk Wilk z parafii MB Szkaplerznej Sosnowcu i Barbara Grochulska z naszej parafii.

4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli zorganizować zakończenie Oktawy Bożego Ciała: pani organistce, panu kościelnemu, przygotowującym ołtarze wokół kościoła, asyście liturgicznej, górnikom, wszystkim uczestnikom.

5. W najbliższych dniach przewidujemy remont napędów i zawieszeń  dzwonów na naszej wieży kościelnej. Wykona go firma, która kilkadziesiąt lat temu dzwony zakładała.

6. W ramach współpracy z Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu, Szkoła Podstawowa nr 36 wspólnie z naszą parafią ogłasza zbiórkę środków czystości, materiałów opatrunkowych oraz środków do pielęgnacji dla pensjonariuszy hospicjum. Prosimy o dostarczanie ich do szkoły lub na parafię do piątku, 18 czerwca. Z góry pięknie dziękujemy.

7. Biskupi polscy podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.

8. Niedzielny suchar: przychodzi kobieta do lekarza i mówi: - Panie doktorze, mam chyba wodę w kolanie! / - A ja cukier w kostkach – odpowiada lekarz.

Parafianom i Gościom życzymy udanego, błogosławionego tygodnia. Dużo spokoju także kibicom piłki nożnej. I pomódlcie się czasami za naszą parafię. Szczęść Boże!