Ogłoszenia duszpasterskie na 20 czerwca 2021

1. W tym tygodniu: w środę o 18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy, to również Dzień Ojca; czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Od przyszłej niedzieli wakacyjny układ Mszy św. tzn. w niedzielę trzy Msze św.: o 8.00, 10.00 i 17.30 (z naboż. czerwcowym). A w tym tygodniu na czerwcowe zapraszam od poniedziałku do soboty po Mszy św. o 18.00.

2. Dla chętnych do udziału w Pieszej Pielgrzymce Zagłębiowskiej, która wyruszy 23 sierpnia, mam kilka wiadomości. Po pierwsze: zapisy zostały przedłużone do sierpnia. Po drugie: w pielgrzymce uczestniczyć będzie trzech kapłanów z naszego dekanatu, w tym ks. Arkadiusz Witkowski. I po trzecie: w związku z obostrzeniami pandemicznymi pielgrzymi nie będą nocować w trasie, codziennie wieczorem autokar przywiezie ich do punktu wyjścia, a rano zawiezie na trasę pielgrzymki. Zapisy są w kancelarii w godzinach urzędowania.

3. W nowej „Niedzieli” polecam wywiad z zakonnicą z TikToka i polityce ProLife. W „Gościu Niedzielnym” próba odpowiedzi na pytania: Czym jest wiara? Czy Bóg daje wiarę każdemu? Dlaczego niektórzy mówią o sobie: nie otrzymałem łaski wiary? I jaką drogą człowiek dochodzi do wiary?

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Oleg Shelin i Justyna Ogórek, oboje z naszej parafii. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

5. Dźwięk dzwonów trzyma z dala złe duchy, ale jest też hymnem ku czci Boga. Nic zatem dziwnego, że w krajach zlaicyzowanych ich dźwięk bywa zakazywany, podobnie jak w krajach muzułmańskich. Tym bardziej się cieszę, że przez prawie całą środę firma RDUCH wykonywała naprawę i modernizację zawieszenia, napędu i elektroniki sterującej naszymi dzwonami. Największy z dzwonów nie dzwonił już od wielu lat, ponieważ miał spalony silnik. Teraz otrzymał nowy, działający na zasadzie elektromagnesów. Naprawy dokonała ta sama firma, która kilkadziesiąt lat temu zawieszała dzwony na wieży kościoła. Koszt: nieco ponad 8 tys. zł. „Bóg zapłać” za składane m.in. na ten cel ofiary. Przypomnę, że za tydzień jest Niedziela Serca dla Parafii. Wykonane zostały również i naklejone nowe napisy na ambonę w naszym kościele. Dotychczasowe były kilkakrotnie przeklejane i zmieniane, przez co były nieestetyczne. Dziękuję za pomoc państwu Kudaciakom z firmy Aprim. Do wykonania został jeszcze napis pod obrazem prymasa Stefana Wyszyńskiego. Trwa także naprawa bramy wjazdowej na plac kościelny. Dziękuję panom oraz pani spawaczce…

6. Niedzielny suchar: ciocia Jasia przyjeżdża w odwiedziny. / - Jasiu, ale ty jesteś do mnie podobny! - mówi ciocia. / - Mamo! Ciocia mnie straszy! – krzyczy Jasiu.

Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Szlachetnym Parafianom oraz miłym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, a na cały tydzień życzymy: Szczęść Boże!