Ogłoszenia duszpasterskie na 4 lipca 2021

1. W tym tygodniu: wtorek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; środa – o 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; czwartek – św. Jana z Dukli.

2. W czasie wakacji w dni powszednie jest jedna Msza św. o godz. 18.00; w niedziele i uroczystości trzy Msze św.: o 8.00; 10.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o 11.30. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki po Mszy św. czyli o godz. 18.30.

3. W kancelarii w godzinach urzędowania można się zapisać na Pielgrzymkę Zagłębiowską.

4.  Podobnie, jak w latach ubiegłych nasza diecezja i parafia włącza się w zbiórkę elektrośmieci, z której część dochodu przeznaczona jest na pomoc polskim misjonarzom. Zbiórka ta odbędzie się 28 lipca. Poświęcenie samochodów i innych pojazdów odbędzie się natomiast w niedzielę, 25 lipca.

5. W okresie wypoczynku pamiętajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy św. i dobrej lekturze. W upalne dni zwróćmy też uwagę na strój, w którym przychodzimy do kościoła – to wyraz szacunku wobec Najśw. Sakramentu i do samego miejsca świętego.

6. Bezpiecznych wakacji, dużo radości i ciepła, zdrowia, a przede wszystkim Bożego błogosławieństwa życzymy. Szczęść Boże!