Ogłoszenia duszpasterskie na 11 lipca 2021

1. W tym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu; wtorek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; środa – Msza św. z Nowenną do MB Nieust. Pomocy; czwartek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; piątek – NMP z Góry Karmel.

2. W czasie wakacji w dni powszednie jest jedna Msza św. o godz. 18.00; w niedziele i uroczystości Msze św. o 8.00; 10.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki po Mszy św. czyli o godz. 18.30. W kancelarii w godzinach urzędowania można się zapisać na pieszą Pielgrzymkę Zagłębiowską.

3.  Podobnie, jak w latach ubiegłych nasza diecezja i parafia włącza się w zbiórkę elektrośmieci, z której część dochodu przeznaczona jest na pomoc polskim misjonarzom. Zbiórka ta odbędzie się 28 lipca (środa). Poświęcenie samochodów i innych pojazdów odbędzie się natomiast w niedzielę za dwa tygodnie, 25 lipca.

4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o swojej świątyni parafialnej, sprzątając ją, układając kwiaty i składając ofiary.

5. W okresie wypoczynku pamiętajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy św. i dobrej lekturze. W upalne dni zwróćmy też uwagę na strój, w którym przychodzimy do kościoła – to wyraz szacunku wobec Najśw. Sakramentu i do samego miejsca świętego.

6. Do parafialnego księgozbioru zakupiliśmy pięciotomowe, starannie wydane księgi liturgiczne "Na ambonkę" do wykorzystania w miejscu przewodniczenia lub przy ambonce. Poszczególne tomy przeznaczone są na odpowiednie okresy liturgiczne, wspomnienia i święta bądź specjalne okazje.

7. Polecamy nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności. Dzieci i młodzież polecamy opiece Matki Bożej, a parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a na cały tydzień - Szczęść Boże!