Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Kampania polega na rozprowadzaniu w okresie Adwentu świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Wpływy uzyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na letni wypoczynek, całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną. Caritas przeznacza 10 groszy z każdej świecy na pomoc dzieciom z zagranicy.

Wolne miejsce przy wigilijnym stole nie jest tylko pustym gestem ale w tym symbolu zapalonej świecy jest mały człowiek - dziecko, któremu przyszliśmy z pomocą.

Każdy, kto nabywa świecę, ma świadomość, że czyni coś dobrego. Płomień tej świecy, jest czytelnym znakiem realizowanego dzieła miłosierdzia. Miłosierdzia, którego potrzebują rodziny a w szczególności dzieci.

Dzięki niej corocznie dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy w Polsce przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy.

Patrząc na jej płomień podczas wigilii możemy mieć satysfakcję, że pomogliśmy potrzebującemu dziecku.

Zachęcamy, aby świeca Caritas znalazła się w każdym domu. Patrząc na jej płomień podczas wigilii możemy mieć satysfakcję, że pomogliśmy potrzebującemu dziecku.

Ofiary za świece wynoszą, podobnie jak rok temu:
mała świeca 7,00 PLN
duża świeca 18,00 PLN

Oczywiście jest to ofiara, więc każda złotówka więcej, to konkretna pomoc...