Ogłoszenia duszpasterskie na 19 stycznia 2020

1. W tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w środę o 18.00 zapraszam na Mszę św. z Nowenną do NMP Nieust. Pomocy; w piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie o 17.30 i 18.00; kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek o 16.30.

2. Za tydzień jest Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę, dobre słowo, pomoc i materialne wsparcie dla parafii. W minionym tygodniu nastąpił kolejny etap modernizacji ogrzewania w Domu Parafialnym: w refektarzu zamontowane zostały nowe grzejniki z termozaworami.

3. W tym tygodniu we wtorek jest Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom wielu Bożych łask.

4. Przypominamy, że raz w miesiącu jest Msza św. zbiorowa w intencji żywych i zmarłych. Modlić się będziemy też wtedy za całą naszą parafię. Intencje na tę Mszę św. można składać nawet tydzień wcześniej. Najbliższa Msza św. zbiorowa z Nabożeństwem do NMP Nieust. Pomocy planowana jest na 29 stycznia.

5. Wspominając kolędę proszę przyjąć moją wdzięczność za tę staropolską gościnność, złożone ofiary, za te chwile wspólnej modlitwy, rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin, a także parafii. Niech dobry Bóg Wam błogosławi, niech obróci ku Wam twarz swoją i obdarzy Was pokojem.

6. Nowy „Gość Niedzielny” wyjaśnia, dlaczego Kościół katolicki angażuje się w działalność ekumeniczną, a o pasjach naszego skoczka Dawida Kubackiego opowiada jego tata. Znajdziemy też odpowiedź na pytanie, dlaczego warto tracić czas na adorację Najśw. Sakramentu oraz przepis na doskonały domowy chleb. O ekumenizmie przeczytamy również w nowej „Niedzieli”. Poznamy też grupę Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, której członkowie zakochali się w przedwojennych piosenkach. Oba tygodniki są dostępne u pana kościelnego przy wyjściu z kościoła.

7. W sobotę, 25 stycznia o godz. 13.00 zapraszam kolejne osoby do włączenia się w sprzątanie naszej świątyni. Tym razem szczególnie mile widziani mieszkańcy ulic Wileńskiej i Grenadierów. Jednocześnie dziękuję trzem osobom z ul. Upadowej za wczorajsze porządki.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku feryjnego Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego przeżywania Dnia Pańskiego, a na cały tydzień – Szczęść Boże!

 

 

Kontakt

Niedzielny suchar

Spotyka się dwóch budowlańców:
- Mietek, jadłeś dzisiaj śniadanie?

Więcej…

Pogoda

Bezchmurnie

19.62°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 19%
Wtorek 6.68°C / 16.43°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Sroda 6.1°C / 18.28°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Czwartek 7.41°C / 18.38°C Deszczyk
Piatek 9.52°C / 16.29°C Pochmurno
Sobota 9.75°C / 19.5°C Pochmurno
Niedziela 10.85°C / 19.93°C Umiarkowany deszcz
Twitter
NaMarginesie W tym trudnym dla wszystkich czasie pamiętajmy o sobie nawzajem w modlitwie, bądźmy dla siebie szczególnie życzliwi… https://t.co/EOJLmqerJ1
8m
NaMarginesie Pamiętamy! Modlimy się! https://t.co/HiNzn1hFt4
6h
NaMarginesie „Myśleliśmy, że będziemy zawsze zdrowi w chorym świecie”
7h
Parafialna pielgrzymka na północ Polski...
Poświęcenie pojazdów