Ogłoszenia duszpasterskie na 11 sierpnia 2019

1. W tym tygodniu: w środę o 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy, zapraszam czcicieli Matki Bożej, to również wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego; czwartek – uroczystość Wniebowzięcia NMP; sobota – św. Jacka, prezbitera.

2. W dzień Wniebowzięcia NMP czyli czwartek Msze św. o godz. 7.30, 10.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Okres 30 dni od 15 sierpnia jest "kobiecą trzydziestką". Według ludowej tradycji, ale potwierdza to także nauka, dokładnie w tym czasie zioła kwitną najpiękniej, mają intensywny zapach i największą moc.

3. Intencje na przyszły tydzień i ogłoszenia można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii. Sprawy kancelaryjne można załatwiać we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Bóg zapłać z ofiary na prace prowadzone w parafii, w tym pani Mirosławie za przekaz bankowy.

4. Wzorem innych parafii raz w miesiącu będzie tzw. Msza św. zbiorowa w intencji żywych i zmarłych: 30 października, 27 listopada i 25 grudnia. Od 1 listopada Msze św. niedzielne i świąteczne w naszej parafii będą o godz. 8.00 (pół godziny później, niż teraz), 10.00, 11.30 (z udziałem dzieci) i 18.00. Msza św. o 11.00 będzie od września.

5. W sobotę o 13.00 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców z ulicy Spadochroniarzy 2, 2A, 2B, 4.  Przypominajmy sobie o tym wzajemnie. I dziękuję za troskę o swój kościół parafialny wszystkim, którzy poświęcają na to swój czas i siły.

6. W piątek, 23 sierpnia, wyruszy Pielgrzymka Zagłębiowska na Jasną Górę. Zapisać się będzie można dzień wcześniej w parafii Księży Zmartwychwstańców (Kazimierz, ul. Armii Krajowej). Koszt pielgrzymki: 70 zł. Dekanalną grupę poprowadzi ks. Łukasz, zmartwychwstaniec.

7. Na dołączonej do „Gościa Niedzielnego” płycie znajdują się najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne. Zainteresujmy się tym numerem.

8. Niedzielny suchar:

Poróżnieni małżonkowie zdali się na sąd rabinacki.
- Dlaczego podrapałaś męża? – gromi rabin żonę.
- Czyż nie wiesz, że mąż to głowa rodziny?
Wojownicza małżonka spuszcza oczy i pyta:
- Rabbi, a nie wolno się czasami podrapać po głowie?

Wszystkim małżonkom i nie tylko życzę dużo spokoju i miłości na nadchodzący tydzień. Szczęść Boże!