Ogłoszenia duszpasterskie na 18 sierpnia 2019

1. W tym tygodniu: we wtorek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w środę o 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy, zapraszam czcicieli Matki Bożej, to również wspomnienie św. Piusa X, papieża; w czwartek – wspomnienie NMP Królowej; w sobotę świętego Bartłomieja Apostoła.

2. Intencje na przyszły tydzień i ogłoszenia można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii. Sprawy kancelaryjne można załatwiać we wtorki i czwartki o godz. 17.00. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary, w tym m.in. panu Józefowi za przelew bankowy, a Wiesławie i Eugeniuszowi za ofiarę w kopercie. Dziękuję też p. Weronice Forma z koleżankami za przygotowanie świątecznej dekoracji przed ołtarzem. Przyszła niedziela to Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za każde dobre słowo, jeszcze bardziej za modlitwę, dziękuję też za ofiary. W ostatnich dniach zakupiony został nowy statyw do mikrofonu do kaplicy.

3. W sobotę o 13.00 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców z ulicy Spadochroniarzy 6, 8, 7, 10. Dziękuję natomiast tym, którzy posprzątali kościół wczoraj: Apolonia Sosnowska, Zdzisława Król, Zofia Gajdzik, Maria Serwatka, Józef Grapa.

4. W najbliższy piątek wyruszy Pielgrzymka Zagłębiowska na Jasną Górę. Zapisać się będzie można dzień wcześniej w parafii Księży Zmartwychwstańców (Kazimierz, ul. Armii Krajowej). Koszt pielgrzymki: 70 zł. Dekanalną grupę poprowadzi ks. Łukasz, zmartwychwstaniec.

5. Wszystkim Solenizantom obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny składam najlepsze życzenia i polecam ich Panu Bogu przez wstawiennictwo naszej Patronki. Szczęść Boże.