Ogłoszenia duszpasterskie na 8 grudnia 2019, II niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Adwentowy Dzień Skupienia przygotowujący nas do świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dziękuję ks. Zbigniewowi Kasperskiemu, proboszczowi salezjańskiej parafii w Sosnowcu, że pomaga nam w tym, co najważniejsze przed świętami: posprzątaniu naszego wnętrza. Czyni to, mimo mnóstwo obowiązków, także remontów i ocieplania plebanii. „Bóg zapłać”. Msza św. o 18.00 dzisiaj, jak zawsze, w kaplicy na dole. Jutro zapraszam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty. W górnym kościele pół godziny przed Mszą św. o 9.00 i 18.00 będą dyżurować kapłani z dekanatu. Skorzystajmy z tego uprzywilejowanego czasu. A po spowiedzi Msza św. z nauką rekolekcyjną. Szczegóły w gablotce i w internecie na parafialnej stronie internetowej. Jutrzejsza taca przeznaczona będzie na organizację rekolekcji.

2. Bardzo dziękuję paniom, które podjęły się roznoszenia opłatków do naszych domów. To wyraz nie tylko przekazywanej sobie miłości, ale również solidarności ze wspólnotą parafialną.

3. Dzieci, młodzież, ale także rodziców, babcie, dziadków, ciocie, wujków, słowem wszystkich zapraszam w sposób szczególny na spotkanie roratnie we wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.15. Najpierw spotkamy się z prymasem Stefanem Wyszyńskim, później Msza św. Dzisiaj w czasie Mszy św. poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych, a po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami.

4. Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki w całej Polsce.

5. U pana kościelnego są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zebrane środki będą przeznaczone na pomoc dla dzieci w Polsce i za granicą.

6. Zapraszam w sobotę o 13.00 kolejnych mieszkańców naszej parafii do włączenia się w sprzątanie naszej świątyni. Tym razem zapraszam mieszkańców ulicy Obrońców Westerplatte 19, 21, 23, 25. Bardzo dziękuję za wczorajsze sprzątanie następującym osobom: Łucja Kolb, Jadwiga Popiołek, Ryszard Popiołek, Lucyna Banaszak, Maria Gorgoń. Naśladownictwo mile widziane!

7. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom i przybyłym do nas Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia. I zapraszam jutro na kolejny dzień adwentowego skupienia i dzień spowiedzi. Szczęść Boże!